Spotkanie autorskie z Januszem Wojtyną zorganizowane w Klubie Spółdzielczym „Nasza Praca” w Częstochowie było jedną z propozycji na kulturalny, piątkowy wieczór. 25 października w budynku klubu zorganizowano multimedialny pokaz najnowszych zdjęć fotografa, połączony z opowiadaniem o ich powstaniu.

– Fotografią zajmuję się od wczesnych lat mojego życia, dosłownie od podstawówki. To oczywiście ewoluowało, najczęściej były to pejzaże, później zająłem się trochę ludźmi, a teraz robię relacje z wędrówek, które uprawiam – przybliżył autor zdjęć.

Fotografowanie od zawsze towarzyszyło Januszowi Wojtynie w wędrówkach po górach, tworząc przy okazji niesamowite pamiątki z jego wypraw.

– Te zdjęcia są uzupełnieniem moje go dziennika z wypraw, które prowadzę za każdym razem. To, co się dzieje poza zdjęciami stanowi istotę wspinania, chodzenia po górach. To też jedna z moich pasji, którą bardzo kocham – dodał autor.

Piątkowe spotkanie wypełniła muzyka poważna, grana przez uczniów z Zespołu Szkół Muzycznych w Częstochowie. Akordeon, fortepian oraz saksofon to tylko niektóre z instrumentów, jakie można było usłyszeć.

– Muzyka jest sztuką, która bardzo często pięknie wplata się we wszelkiego rodzaju inne działania artystyczne, plastyczne, wystawy malarstwa czy fotografii. Uzupełnienie tej pięknej wystawy zdjęć z gór z różnych wędrówek po wysokich górach z muzyką było wspaniałym połączeniem – przyznała skrzypaczka Aleksandra Szwejkowskia-Belica.

W zestawie zdjęć górskich pokazano wspomnienia z wypraw w najwyższe masywy Alp – Monte Rosa oraz Mont Blanc. Janusz Wojtyna poza fotografowaniem jest miłośnikiem wędrówek oraz gór. Bierze także czynny udział w Ekstremalnych Drogach Krzyżowych, organizując przy tym niektóre odcinki i trasy.

BNO

Skip to content