fot. fb Caritas Polska

Międzynarodowy Dzień Koordynatora Wolontariatu, a właściwie International Volunteer Managers Day (IVMDay), został pierwszy raz oficjalnie zorganizowany w 1999 roku w Stanach Zjednoczonych. Do 2005 roku był obchodzony tego samego dnia co Dzień Wolontariusza, czyli 5 grudnia, ale organizatorzy doszli do wniosku, że nie ma sensu łączyć obu tych świąt. Od 2008 roku jego data wyznaczana jest według zasady na „miesiąc przed Dniem Wolontariusza”.

Caritas Polska w związku z tym świętem zaprezentowała na swoich mediach społecznościowych garść liczb dotyczących pracy wolontariuszy. Caritas dołączyła do postu podziękowania dla wszystkich włączających się w jej akcje:

Baaaaaardzo jesteśmy wdzięczni, że jesteście i wkładacie ogrom ❤️ serca w Waszą tak odpowiedzialną pracę!

💪 💓 To dzięki Wam istnieją setki projektów, w których człowiek potrzebujący stawiany jest na pierwszym miejscu. Mały czy duży, głodny, cierpiący, potrzebujący wysłuchania czy konkretnego działania… jest objęty Waszą troskliwością.

Dziękujemy za każdą Waszą inicjatywę, za to, że rozpalacie i podtrzymujecie motywację do działania na zbiórkach żywności, w pracy hospicyjnej, w parafiach i pośród tak wielu akcji.

A jeśli czytasz tego posta – pokaż, że doceniasz pracę wolontariuszy i ich koordynatorów zostawiając komentarz czy lajka 👏❤️👍✍️
#dziękujemy #wolontariat #ngo #człowiek

źródło: Caritas Polska

Skip to content