Międzynarodowy Dzień Owoców.

Święto szczególnie dla tych, którzy dbają o swoją dietę i zdrowie. 1 lipca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Owoców!

Smaczne, pełne witamin i nie tylko zdrowe, stanowią świetną bazę do kulinarnych eksperymentów. Można z nich zrobić świetne przystawki, dania główne, soki czy doskonałe desery. Jakie są więc ulubione owoce mieszkańców Częstochowy?
Przekonajcie się sami:

-truskawki z makaronem i śmietaną
-lody z owocami
-placek z truskawkami
-soki z aronii i wiśni

Jak zachęcić Częstochowian do jedzenia owoców? Podpowiada Monika Przystalska, dietetyk kliniczny.

Czy owoce są dobrym źródłem wody i soków? Oprócz cukrów z owoców, w diecie powinny znajdować się również białka i węglowodany: typu kasze, ryże czy makarony. Owoce mają być dodatkiem a nie bazą w naszych posiłkach, natomiast same w sobie oczywiście są odpowiednim źródłem witamin i minerałów. Nie skorzystają jednak osoby, które będą jadły tylko i wyłącznie owoce, szczególnie jeżeli mają problemy z cukrem bądź glukozą. Wtedy należy spożywać od jednej do dwóch takich porcji w ciągu dnia, wraz z posiłkiem. Owoce są świetnym polem do popisu jeżeli chodzi o urozmaicanie posiłków. Dla dzieci które niechętnie jedzą owoce idealnym sposobem jest zabawa w robienie koktajli, deserów czy owsianek. Dzięki temu dzieci świetnie się bawią i uczą nowych smaków, nabywając przy tym zdrową porcje witamin.

Międzynarodowy Dzień Owoców, to idealna okazja, aby przypomnieć sobie jak ważną rolę pełni w naszym życiu zdrowe odżywianie.

EMI

Skip to content