Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek w częstochowskim Szpitalu Wojewódzkim

Fot. Biuro Prasowe Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. NMP w Częstochowie

12 maja w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. NMP w Częstochowie świętowano Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych. Mimo zwiększonej liczby obowiązków zawodowych wynikającej z epidemii koronawirusa, w placówce zorganizowano krótką uroczystość, aby wyrazić wdzięczność wobec kadry pielęgniarskiej.

Zbigniew Bajkowski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. NMP w Częstochowie, wręczył pielęgniarkom i położnym czerwone róże. Podziękował również za trud włożony w profesjonalne wykonywanie działań związanych z ochroną ludzkiego zdrowia, zarówno w kontekście bieżącej sytuacji epidemiologicznej, jak i w przypadku innych schorzeń.

Odwaga i poświęcenie, z jakimi obecnie pracują przedstawicielki oraz przedstawiciele służby zdrowia zasługują na najwyższe uznanie. Walczą na pierwszej linii frontu o zdrowie i życie. Zdarza się, że dla dobra pacjentów, ale również w ramach wzajemnego wsparcia, dobrowolnie decydują się na dodatkowe dyżury. Tym samym nierzadko poświęcają wolny czas, który mogliby spędzić z najbliższymi.

Do podziękowań oraz serdecznych życzeń dołączyli również częstochowscy policjanci. Podkreślali, że praca wykonywana przez pielęgniarki oraz położne jest kluczowa, przekłada się bowiem bezpośrednio na poziom bezpieczeństwa społecznego. Oprócz ciepłych słów funkcjonariusze wręczyli paniom zatrudnionym w Szpitalu kwiaty.

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych został ustanowiony przez Międzynarodową Radę Pielęgniarek (ICN) na Kongresie w Meksyku w 1973 roku. Od tamtego czasu jest obchodzony corocznie 12 maja. Ten dzień to również rocznica urodzin Florence Nightingale uznawanej za prekursorkę współczesnego pielęgniarstwa.

Źródło: Biuro Prasowe Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. NMP w Częstochowie

Skip to content