Miejska ślizgawka ma nową lokalizację

Do zimy jeszcze co prawda daleko, ale Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji już przygotowuje się do sezonu. Tradycyjnie, oprócz lodowiska zlokalizowanego przy ul. Boya-Żeleńskiego, przygotowana zostanie miejska ślizgawka. Jak wiemy, w ostatnich latach często zmieniała się lokalizacja tego obiektu. Również w tym roku udostępniona zostanie częstochowianom w nowym miejscu. O przygotowaniach ślizgawki mówi Marcin Mazik z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji:
– Miejska ślizgawka już kilka lokalizacji w mieście miała. Jest to obiekt przenośny, który można rozkładać w różnych dzielnicach. Ślizgawka była już Starym Rynku czy na Placu Biegańskiego. Wszystkie dotychczasowe lokalizacje miały swoje wady i zalety. Dyskutowaliśmy na ten temat, wysłuchaliśmy różnych opinii i postanowiliśmy jeszcze raz zmienić lokalizację ślizgawki. W tym roku będzie ona usytuowana na Miejskich Kortach Tenisowych przy ul. 3 Maja. Wydaje nam się, że ta lokalizacja będzie najlepszą. Niesie ona za sobą wiele udogodnień – będzie to obiekt ogrodzony, spokojna okolica, na kortach znajduje się węzeł sanitarny czy kawiarenka. Mamy nadzieję, że to wszystko przypadnie częstochowianom do gustu.
Ślizgawka będzie miała wymiary 14 na 30 metrów. Wstęp będzie bezpłatny. Osoby, które nie mają własnego sprzętu, będą mogły wypożyczyć łyżwy na miejscu. Honorowane będą karty: „Częstochowski Senior”, „Rodzina +”, „Karta Dużej Rodziny”, „Częstochowska Karta Mieszkańca”. Kiedy ślizgawka zostanie udostępniona częstochowianom? – wszystko zależy od warunków atmosferycznych.

ZD