Miejski Szpital Zespolony szuka personelu wśród Ukraińców

Miejski Szpital Zespolony w Częstochowie oferuje zatrudnienie dla lekarzy i pielęgniarek z Ukrainy, zmuszonych do opuszczenia swojego kraju z powodu działań wojennych. Warunkiem zatrudnienia odpowiednich specjalistów jest uzyskanie przez nich numeru PESEL oraz prawo do wykonywania zawodu na terenie Polski.

Jak podkreślił Wojciech Konieczny, dyrektor placówki, szpital będzie zatrudniać ukraińskich medyków niezależnie od dofinansowań z Narodowego Funduszu Zdrowia.

– Co prawda różnie jest to interpretowane. Rząd nie określił jeszcze dokładnie, jaka forma zatrudnienia będzie możliwa oraz jakie środki ewentualnie otrzymamy. Jeśli nie uzyskamy obecnie żadnych pieniędzy to i tak będziemy zatrudniać ukraińskich specjalistów – mówił dyrektor placówki.

Częstochowska placówka jest gotowa przyjąć ok. 20 pielęgniarek oraz tylu samo lekarzy różnych specjalności:

– Potrzebujemy lekarzy na oddziałach zabiegowych, takich, jak chirurgia, urologia, anestezjologia, SOR. Potrzebujemy również neonatologów i internistów – dodał Wojciech Konieczny.

Osoby zainteresowane proszone są o przesłanie informacji dotyczącej posiadanej specjalizacji, przebiegu zatrudnienia oraz stopnia znajomości języka polskiego na adres: sekretariat@zsm.czest.pl lub kadry@zsm.czest.pl. Kontakt telefoniczny dostępny pod numerem telefonów: (34)-370-21-39 lub (34)-370-21-17. Informacje o tym, jak w uproszczonym trybie uzyskać zgodę na wykonywanie zawodu w Polsce zawiera komunikat w sprawie zasad zatrudnienia personelu medycznego z Ukrainy w Polsce, zamieszczony na stronie gov.pl.

BNO

Skip to content