Fot. Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej w Częstochowie

Każdy z nas może zostać św. Mikołajem. Wystarczy dołączyć do akcji charytatywnej, organizowanej przez Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej w Częstochowie. Dzieci czekają na zabawki, słodycze, kosmetyki oraz inne produkty, szczególnie o długim terminie ważności. Zbiórka trwa do 30 listopada.

Mali podopieczni hospicjum domowego na co dzień zmagają się z bólem i cierpieniem. Szósty grudnia to dzień, w którym choć na moment zapominają o chorobie, uśmiechają się i cieszą. Akcja „Mikołaj dla dzieci z hospicjum”, organizowana od wielu lat, w tym roku również się odbędzie. O szczegółach mówi Dagmara Jarosik ze Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej.

– Akcja polega na tym, że każdy może zostać św. Mikołajem. Można zrobić paczkę i włożyć ją do specjalnie przygotowanego pojemnika przy hospicjum. Potrzebujemy zabawek edukacyjnych, gier, pluszaków, kosmetyków pielęgnacyjnych, oliwek, mokrych chusteczek, pieluch w rozmiarze 5 i 6, ręczników, pościeli czy proszków antyalergicznych. Hospicjum można też wesprzeć, dokonując wpłaty na konto. W tytule przelewu należy wpisać: Mikołaj dla dzieci z hospicjum, Mikołaj 2020.

Co roku prezent dostarcza dzieciom sam św. Mikołaj. Oprócz podopiecznych hospicjum, symboliczną paczkę otrzymuje też rodzeństwo malucha.

– Pod swoją opieką mamy ok 70 dzieci, a wśród nich także osierocone maluchy. Prezenty dostają wszyscy, więc mamy bardzo dużo pracy. Oczywiście św. Mikołaj odwiedzi też starszych podopiecznych hospicjum.

Z uwagi na sytuację związaną z COVID-19 pracownicy hospicjum proszą o przynoszenie wyłącznie nowych produktów, gdyż pacjenci muszą być otoczeni szczególnymi zasadami ochrony zdrowia.

ABK

Fot. Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej w Częstochowie
Skip to content