IMG_20151207_103908

Pacjentów – i to nie tylko tych najmłodszych – Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie odwiedził dziś Święty Mikołaj. Zdaniem personelu placówki, uśmiechy, jakie udało mu się wywołać na twarzach chorych, są nieocenioną pomocą w procesie leczenia.

Akcję „Mikołaj w szpitalu” zorganizowało Towarzystwo Pomocy im. Brata Alberta Koło Częstochowskie, ale do współpracy zaprosiło wiele instytucji pomocowych i ludzi dobrej woli. Dzięki temu udało się przygotować paczki z prezentami, a także specjalny mikołajkowy program artystyczny, który z myślą o chorych dzieciach przygotowali ich zdrowi rówieśnicy. Personel Szpitala na Parkitce nie ukrywa, że bardzo chętnie zgodził się, by Święty Mikołaj odwiedził sale chorych na większości oddziałów w placówce. Zdaniem lekarzy nie wartość podarunków liczyła się najbardziej.

Szpital nie jest miejscem, który kojarzy nam się z radością, dlatego uśmiechy, które dziś wywołał Święty Mikołaj na twarzach pacjentów, mają dla nas znacznie takie, jak skuteczny lek – mówi Małgorzata Klimza, kier. oddziału dziecięcego szpitala na Parkitce. – Bardzo dbamy od dobre samopoczucie naszych pacjentów, zdajemy sobie bowiem sprawę, jak ogromne ma to  znaczenie w procesie leczenia.

Towarzystwo Pomocy im. Brata Alberta jest niezależną katolicką organizacją dobroczynną. Jej celem jest niesienie pomocy osobom bezdomnym i ubogim – w duchu Patrona, św. Brata Alberta.

– Wsparcia udzielamy potrzebującym przez cały rok, ale i dla naszych podopiecznych Święta to czas szczególny – podkreśla Adrian Skrzypczak, prezes częstochowskiego koła Towarzystwa Pomocy im. Brata Alberta.- Ci ludzie już od kilku tygodni dopytują się, czy w związku z Bożym Narodzeniem będziemy mieć i dla nich coś specjalnego, by podkreślić nastrój tego okresu.

Akcja „Mikołaj w szpitalu” zorganizowana przez częstochowskie koło Towarzystwa Pomocy im. Brata Alberta po raz pierwszy została w ubiegłym roku. Organizatorzy zapewniają jednak, że także w przyszłych latach będzie odbywać się cykliczne.

IMG_20151207_103350

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content