„Mikołajkowe układanki” w bibliotece

foto na glowna

Artystyczny św. Mikołaj zawitał dzisiaj (4 grudnia) do Filii nr 7 Biblioteki Publicznej w Częstochowie, gdzie mali plastycy mogli własnoręcznie udekorować wyczekiwanego darczyńcę.

Zaprosiliśmy dzieci na warsztaty plastyczne prowadzone przez panią Adriannę Zawadzką. Zajęcia tego typu odbywają się u nas już od dwóch lat, zawsze raz w miesiącu. Udział w nich biorą najczęściej zamknięte grupy. Dzieci uwielbiają tego typu zajęcia – podkreślała Grażyna Włodarczyk, kierownik filii bibliotecznej.

W dzisiejszych zajęciach uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 19 im. Juliana Tuwima w Zespole Szkół nr 15 z klasy I „a”.

Dzisiaj z okazji nadchodzącego dnia św. Mikołaja na warsztatach dzieci wykonują puzzle techniką kolażu. Tym razem grupa jest dosyć duża – składająca się z 21 osób. Dzieci są zadowolone, co zresztą słychać. Jest to dla nich z całą pewnością urozmaicenie, ponieważ w szkole rzadko łączy się wszystkie techniki, a tutaj możemy sobie na to pozwolić. Warsztaty trwają około dwóch godzin. Prace są bardzo precyzyjne. Najmłodsi bardzo się starają. Zależy im na jak najlepszym efekcie swojego dzieła, tym bardziej, że zabiorą je ze sobą do domu – wyznała Adrianna Zawadzka, prowadząca warsztaty.

Filia nr 7 Biblioteki Publicznej w Częstochowie znajduje się przy ul. Al. Pokoju 16. Można być pewnym, że św. Mikołaj odwdzięczy się w niedzielę małym artystom za wkład w stworzenie jego podobizny.

PI

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content