Choć drugi weekend kwietnia był stosunkowo spokojny, służby nie były bezczynne. Miały miejsce zarówno interwencje Policji jak i Straży Pożarnej. Policjanci z wydziału drogowego mieli natomiast bardzo intensywny weekend, ale jeśli chodzi o ilość zgłoszeń od mieszkańców, to najwięcej pracy podczas minionego weekendu mieli Strażnicy Miejscy.

Częstochowska Policja rozpoczęła weekend od poważnego wypadku w piątek wieczorem. O szczegółach mówi podkom. Sabina Chyra-Giereś:

W ubiegły weekend na drogach miasta i powiatu częstochowskiego doszło do 42 kolizji i jednego wypadku drogowego. Wypadek miał miejsce 8 kwietnia około godz. 22:00 na skrzyżowaniu al. Niepodległości z ul. Źródlaną. Kierujący oplem nie ustąpił pierwszeństwa 52-letniej pieszej, która przechodziła przez oznakowane przejście. Kobieta wskutek potrącenia trafiła do szpitala.

Straż Pożarna miniony weekend spędziła stosunkowo spokojnie. Zdarzyły się jednak cztery nieduże pożary, o czym więcej mówi mł. bryg. Kamil Dzwonnik z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej:

Na terenie Częstochowy i powiatu częstochowskiego powstały 34 zdarzenia wymagające interwencji jednostek ochrony przeciwpożarowej. Prowadzone działania to gaszenie czterech pożarów, usuwanie skutków 28 miejscowych zagrożeń oraz wyjazdy do dwóch alarmów fałszywych. Nie odnotowano dużych zdarzeń, wymagających zaangażowania zwiększonych sił.

Dla Straży Miejskiej weekend już nie był tak spokojny. Strażnicy przyjęli ponad 100 zgłoszeń od mieszkańców, a ponadto dokonali kilku interwencji w oparciu o monitoring oraz podczas patroli. Uczestniczyli także w kilku wydarzeniach, o czym więcej mówi Artur Kucharski:

Dyżurni częstochowskiej Straży Miejskiej przyjęli w trakcie minionego weekendu 112 telefonicznych zgłoszeń od mieszkańców miasta. Najwięcej zgłoszeń dotyczyło zakłócania spokoju i porządku publicznego, ciszy nocnej, spożywania alkoholu w miejscach publicznych oraz osób nietrzeźwych w miejscach publicznych. Było to 32 zgłoszeń. Ponadto w sobotę strażnicy miejscy zabezpieczali w rejonie Promenady im. Czesława Niemena bieg „Biegam z czystą przyjemnością”, w sobotę brali udział na Jasnej Górze w uroczystościach „Dni Pamięci Kresowian”, a w niedzielę strażnicy miejscy asystowali podczas uroczystości upamiętniających 12. rocznicę katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.

Najwyższe statystyki minionego weekendu odnotowali policjanci z Wydziału Drogowego. Podczas rutynowej służby na terenie miasta i powiatu wykryli oni ponad 250 wykroczeń oraz zatrzymali 10-ciu nietrzeźwych kierowców. Statystki omawia podkom. Sabina Chyra Giereś:

Policjanci z częstochowskiej „Drogówki” ujawnili 268 wykroczeń popełnionych w Ruchu Drogowym, z czego 143 wykroczenia dotyczyły przekroczonej prędkości. Dwóch z tych kierujących straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50km/h w obszarze zabudowanym. Ponadto policjanci ujawnili trzech kierujących nieposiadających uprawnień, zatrzymali 30 dowodów rejestracyjnych, z czego 17 za zły stan techniczny a 13 za brak przeglądu. Policjanci ujawnili także aż dziesięciu kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po spożyciu alkoholu.

Oprócz poważnego wypadku z udziałem pieszej w piątkowy wieczór, nie doszło do poważniejszych zdarzeń. Być może właśnie dlatego, że policjanci wyeliminowali z ruchu dziesięciu pijanych kierowców zanim doszło do tragedii.

Skip to content