Służby czuwające nad bezpieczeństwem mieszkańców Częstochowy zaliczają miniony weekend do spokojnych.

Jak informuje jednak Kamil Dzwonnik, rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, skutkiem jednego ze zdarzeń była śmierć mieszkańca:

Najpoważniejszą interwencją był pożar jednorodzinnego budynku, powstały w piątkowe popołudnie przy Wałach Dwernickiego. Pożar ten został ugaszony stosunkowo szybko, jednak w jednym z pomieszczeń budynku, w trakcie prowadzonych działań odnaleziono ciało mężczyzny.

Czynności związane z wyjaśnieniem przyczyn tego zdarzenia prowadzi policja. Ponadto częstochowska straż pożarna odnotowała w miniony weekend łącznie 46 interwencji:

Z liczby tej 14 zdarzeń to pożary, 27 to miejscowe zagrożenia, a pozostałe 5 to alarmy fałszywe w dobrej wierze oraz z instalacji wykrywania pożaru.

Straż Miejska przyjęła 164 wnioski o interwencje, z czego najwięcej, bo 64 zgłoszenia, dotyczyło zakłóceń spokoju i porządku publicznego oraz spożywania alkoholu w miejscach publicznych.

AK

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.