Dziś (czwartek 21 grudnia) do Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie przyjechał Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji. Jego wizyta poświęcona była m.in. spotkaniu z funkcjonariuszami częstochowskich służb, którzy będą pracowali w Wigilię i Sylwestra.

Proszę przyjąć ode mnie najlepsze życzenia świąteczne, szczególnie dla tych, którzy spędzą święta na służbie. Taka specyfika zawodu – trzeba, aby było bezpiecznie, aby część z Państwa pełniła swoją służbę, kiedy inni dzielą się opłatkiem. Życzę na ten czas spokojnej służby. Chciałbym również życzyć Państwa rodzinom wszystkiego najlepszego i podziękować za wsparcie, którego Państwu udzielają na co dzień – mówił Mariusz Błaszczak.

W trakcie spotkania minister Błaszczak wręczył również medal 3-letniemu Maćkowi Koźlickiemu z Poraja w ramach akcji “Młody Bohater” ogłoszonej przez MSWiA. Jest ona nową inicjatywą ministerstwa, celem jest nagradzanie dzieci, które dzięki własnemu działaniu lub wezwaniu odpowiednich służb bezpośrednio przyczyniły się do ocalenia zdrowia lub życia innych osób. 3-latek z Poraja w lipcu bieżącego roku pomógł swojej Mamie.

Gdyby nie interwencja mojego syna, nie wiem, jak by się to mogło skończyć. Tego felernego dnia spadł mi poziom cukru we krwi i straciła przytomność. Była wtedy bardzo wysoka temperatura, ja bardzo źle reaguję na wysokie temperatury, to miało wpływ na to, co się stało. I syn ubrał się i poszedł szukać pomocy razem z psem, z którego też jesteśmy dumni, no i znalazł policjantów, którzy razem z nim przybyli do domu i udzielili mi pierwszej pomocy, wezwali karetkę. Był happy end – mówi Katarzyna Koźlicka, mama Maćka.

Minister Mariusz Błaszczak wręczył 3-letniemu Maćkowi z Poraja hulajnogę, misia i medal “Młody Bohater” z numerem 78.

To jest właśnie to, co w życiu jest najcenniejsze, a więc pomoc innym. Maciuś jest bardzo małym chłopcem, ma 3 lata, ale wiemy, że wyrośnie na dzielnego mężczyznę. Dlaczego? Dlatego, że ma wspaniałych rodziców, którzy go świetnie wychowują. W przyszłości może Maciek zostanie policjantem, albo strażakiem i będzie służył innym. Jeszcze raz Państwu gratuluję i życzę wszystkiego dobrego – mówił minister.

W trakcie spotkania uczestnicy dzielili się opłatkiem, składali życzenia oraz śpiewali kolędy. W śpiewie akompaniowała orkiestra z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach.

Paweł Kmiecik

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content