Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości i prokurator generalny zorganizował dzisiaj w III al. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie konferencję prasową.

Podczas konferencji poparł on kandydaturę Moniki Fajer do Sejmu oraz Artura Warzochy do Senatu. Mówi Zbigniew Ziobro:

– Zawitałem do pięknej Częstochowy, by poprzeć Monikę Fajer oraz Artura Warzochę, człowieka też niezwykle doświadczonego w polskiej polityce i w działalności urzędniczej. To niezwykle ważne, żeby do Senatu trafili ludzie o takim doświadczeniu i kompetencjach. A do Sejmu powinni trafiać ludzie o tak wielkiej energii, gotowości do pracy oraz entuzjazmie w niesieniu pomocy ludziom.

Minister sprawiedliwości zachęcał również do pójścia na wybory i do głosowania na kandydatów z listy Prawa i Sprawiedliwości. Jak powiedział – jest to bardzo ważne, by podjąć decyzję dotyczącą przyszłości naszego kraju:

– Oczywiście, jak zawsze przyjeżdżam do każdego miasta, by udzielać wsparcia nie tylko konkretnym kandydatom na listach Prawa i Sprawiedliwości, ale przede wszystkim apelować, by Polacy poszli na te wybory i poparli listę Prawa i Sprawiedliwości. Ponieważ stoimy przed bardzo ważnym wyborem, który będzie decydował o kolejnych latach rozwoju Polski.

Jak zaznaczył Zbigniew Ziobro, Prawo i Sprawiedliwość dotrzymało swoich obietnic wyborczych sprzed czterech lat, czego dowodem jest dynamiczny rozwój polskiej gospodarki:

– Z drugiej strony jest ten obóz polityczny, który cztery lata mówił o tym, że nie ma i nie będzie pieniędzy na program “500+”, który mówił, że nie da się obniżyć wieku emerytalnego. Wiemy po czterech latach, kto miał rację, kto był wiarygodny i pokazał, że potrafi rządzić. Jesteśmy obecnie na podium najlepiej rozwijających się gospodarek w Europie.

Minister sprawiedliwości podkreślał, że najważniejszym zadaniem Prawa i Sprawiedliwości jest poprawa jakości życia Polaków:

– Nasz program ma na celu poprawę wynagrodzeń Polaków oraz ich jakości życia. Wbrew diagnozom Platformy Obywatelskiej polska gospodarka nie może dalej konkurować w Europie niskimi płacami. To prowadzi do wypływu ogromnej ilości Polaków za granicę.

Monika Fajer powiedziała, że praca w Sejmie dałaby jej możliwości kontynuowania udzielania pomocy tym, którzy jej potrzebują:

– Bardzo dziękuję ministrowi za wsparcie mnie. Myślę, że w Sejmie przydałaby się kolejna kobieta, taka jak ja — pełna zapału, charyzmy, która będzie chciała pomagać mieszkańcom, i która będzie kontynuowała to dzieło, które kontynuuje od wielu już lat.

Minister Zbigniew Ziobro był kolejnym politykiem, który w okresie przedwyborczym odwiedził Częstochowę.

AK

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content