Miniżużel, piłka nożna i bieganie. Weekend na sportowo

3 i 4 sierpnia w Częstochowie odbędzie się kilka imprez dla miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu oraz kibiców sportowych. W programie m.in. mecze piłki nożnej, turnieje miniżużla czy wspólne bieganie.

W sobotę, 3 sierpnia o 9.00 w Lasku Aniołowskim będzie można wystartować w biegu na dystansie 5 km z pomiarem czasu. Miłośnicy biegania spotkają się również pół godziny później na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym przy ul. Dąbrowskiego, gdzie wezmą udział w kolejnej edycji akcji “Biegam, bo lubię”. Ten sam stadion o 18.00 będzie również miejscem akcji “Biegaj w wakacje”, w ramach której miejska bieżnia jest bezpłatnie udostępniana wszystkim chętnym.

O 15.00 na stadionie przy ul. Loretańskiej Skra Częstochowa zagra z Garbarnią Kraków w II kolejce II ligi piłkarskiej. O 17.30 kolejne spotkanie w PKO Ekstraklasie rozegra RKS Raków Częstochowa. Na stadionie w Bełchatowie Czerwono-Niebiescy zmierzą się z Cracovią.

Również w sobotę o 15.00 odbędzie się VI runda Indywidualnych Mistrzostw Polski w miniżużlu w klasie 85-125 cc. Organizatorem zawodów przy ul. Brzegowej jest Włókniarz Częstochowa.

Sportowa niedziela rozpocznie się o 11.00 od finału Pucharu Polski Par Klubowych w miniżużlu na torze przy ul. Brzegowej. O 18.00 swoją bieżnię ponownie bezpłatnie udostępni Miejski Stadion Lekkoatletyczny.

źródło: UM Częstochowy

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.