Przywrócono częściowych ruch na ul. Mirowskiej, między ulicami Nadrzeczną a Faradaya. Wreszcie będzie można przejechać z centrum na Zawodzie, jednak jeszcze w dość ograniczonym stopniu. Tymczasem odcinek Mirowskiej między Faradaya a Srebrną, którym dotychczas biegł objazd, będzie nieprzejezdny.

O szczegółach mówi Maciej Hasik z Miejskiego Zarządu Dróg:

Jeszcze przed terminem zakończenia wszystkich robót wraca częściowa przejezdność w obrębie placu budowy przez ul. Mirowską. W związku z tym, na ul. Mirowskiej wraz z przebudowywanym obiektem mostowym nad Wartą, od środy 1 grudnia, ruch w obu kierunkach między ulicami Nadrzeczną i Faradaya będzie odbywał się po środkowych pasach, przyległych do osi drogi. Na skrajnych pasach prowadzone będą dalsze prace budowlane. Ponadto z Mirowskiej od strony Srebrnej niemożliwy będzie skręt w lewo, w ul. Faradaya. Objazd do ul. Faraday będzie się odbywał przez ulice Kaczorowską i Kopcową.

W związku z częściową przejezdnością ul. Mirowskiej, nastąpią też zmiany w kursowaniu autobusów jeżdżących na Zawodzie:

Z uwagi na wspomniane zmiany, na swoje stałe trasy przez ul. Mirowską wrócą autobusy MPK linii 11, 13 i 28 (ta ostatnia będzie jeździć wciąż objazdem przez al. NMP). Obsługa będzie się odbywać z pominięciem przystanków „Zawodzie – Szpital” w obu kierunkach. Prosimy o korzystanie z sąsiednich przystanków.

Kolejny etap prac ma potrwać do 10 grudnia, potem organizacja ruchu może się nieznacznie zmienić. Najprawdopodobniej będziemy musieli na jakiś czas przywyknąć do objazdu przez ulice Kaczorowską i Kopcową. Jednocześnie uczulamy, że na skrzyżowaniu Mirowska-Faradaya zmienione zostało oznakowanie. Apelujemy o ostrożność.

Skip to content