Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym tym razem w Częstochowie

W najbliższy piątek 25 marca w Hali Sportowej Częstochowa rozegrane zostaną Indywidualne Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym. Organizatorami tegorocznej edycji mistrzostw jest Polski Związek Tenisa Stołowego we współpracy z Klubem Uczelnianym AZS UJD Częstochowa.

Tegoroczna edycja będzie już piątymi Mistrzostwami Polski w tenisie stołowym, które odbędą się w Częstochowie. Do śledzenia zmagań zawodników zaprasza Wiesław Pięta, honorowy prezes klubu AZS UJD:

Zapraszam sympatyków tenisa stołowego na 90. Indywidualne Mistrzostwa Polski, które odbędą się w Hali Sportowej Częstochowa. Częstochowa będzie organizowała Mistrzostwa już po raz piąty, pierwsze Mistrzostwa były u nas organizowane w 1938 roku. W mistrzostwach tych wystąpi częstochowianka Roksana Załomska oraz wychowanka AZS UJD Karolina Rakowska.

Równolegle zaprezentowana zostanie ekspozycja dotycząca historii głównie tenisa stołowego. Jest to projekt uczelniany, który zlokalizowany został w budynku Szkoły Podstawowej nr 54 w Częstochowie. Dotychczas na świecie tylko Chiny dysponują muzeum poświęconym tenisowi stołowemu. Częstochowska ekspozycja będzie drugą na świecie stałą wystawą sprzętu sportowego, medali, zdjęć, gadżetów i archiwów historycznych:

Częstochowa zawsze stara się przy organizacji Mistrzostw dodać jakąś wartość. Tym razem będzie to Ośrodek Historii Sportu Tenisa Stołowego i AZS. Będzie się tu można zapoznać z historią, z nazwiskami, z różnymi gadżetami i medalami. Są też plansze historyczne, stoły rakietki, które są nawet z 1902 roku oraz zbiór piłeczek pingpongowych. AZS też będzie miał swoje pomieszczenie, wraz z trofeami, które zdobywali siatkarze.

Zbiory archiwalne składają się ze zdjęć, kronik, dzienników i raportów z zawodów sportowych, począwszy od XX-lecia międzywojennego. Będą zatem doskonałym źródłem do badań naukowych dla pasjonatów historii sportu.

Uroczyste otwarcie ekspozycji również nastąpi w najbliższy piątek, około godz. 13:30 w budynku Szkoły Podstawowej nr 54. Ekspozycja w dalszym ciągu będzie jednak w budowie. Jej pełne otwarcie nastąpi najprawdopodobniej jesienią, jednak do tego czasu zbiory będą mogli zobaczyć m.in. uczniowie częstochowskich szkół.

Skip to content