Młodzi adepci muzyki dali w Filharmonii popis swoich umiejętności

W poniedziałek 14 marca uczniowie Szkoły Muzycznej I Stopnia zaprezentowali swoje umiejętności podczas koncertu w Filharmonii Częstochowskiej. Dla wielu uczniów był to sceniczny debiut. Po raz pierwszy też zaprezentowała się klasa harfy.

Urszula Ledwoń, dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych im. Marcina Józefa Żebrowskiego w Częstochowie nie kryje zadowolenia z powodu występu swoich młodych podopiecznych:

Koncert był bardzo piękny. Bardzo dziękuję wszystkim rodzicom i nauczycielom, którzy przygotowali uczniów. Oni też mają swój wkład w przygotowanie tych młodych ludzi, bo na tym etapie, bez rodziców i nauczycieli, koncertowanie nie byłoby możliwe. Jestem bardzo wdzięczna, bo koncert był naprawdę na bardzo wysokim poziomie.

Podczas koncertu można było zakupić cegiełki, z których część dochodu zostanie przekazana na pomoc ukraińskim uchodźcom, którzy schronili się w Częstochowie. Poza tym, akcenty solidarności z Ukrainą można było usłyszeć też podczas występów:

Dzisiaj swój debiut miała klasa harfy, która również przygotowała utwór dla Ukrainy. Dziewczynki wykonały ukraińską pieśń ludową właśnie w solidarności z narodem ukraińskim. Na koncert również byli zaproszeni nasi goście z Ukrainy, którzy już pomału zjeżdżają do Częstochowy. Byli dzisiaj z nami, także bardzo się z tego powodu cieszymy.

Koncert był był dla wielu uczniów Zespołu Szkół Muzycznych okazją do pierwszego wystąpienia przed szerszą publicznością. Jedną z debiutantek była pianistka Alicja Marcinkiewicz:

Dopiero w tym roku rozpoczęłam naukę w szkole muzycznej, chociaż wcześniej uczyłam się na prywatnych lekcjach. Na początku się stresowałam, jednak takie występy dają ogromną satysfakcję. Odczuwa się ją przez dłuższy czas i ta „pokoncertowa energia” jest bardzo potrzebna. Nabieram przez nią dużą chęć do ćwiczeń i do następnych występów.

Zespół Szkół Muzycznych prowadzi obecnie konsultacje dla dzieci, które przejawiają od najmłodszych lat zamiłowanie do muzyki. W każdy wtorek między godz. 16:00 a 18:00 w szkole przy ul. Jasnogórskiej będą czekać nauczyciele, których celem będzie odkrycie muzycznych talentów m.in. poprzez sprawdzenie słuchu muzycznego u dzieci. Konsultacje są bezpłatne. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej Zespołu Szkół Muzycznych w Częstochowie.

Skip to content