Młodzi rugbyści w walce o mistrzostwo Śląska

21 maja o godz.10.00 na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie odbył się Romont Turniej Mistrzostw Śląska Dzieci i Młodzieży w rugby. Dzieci startowały w kilku kategoriach wiekowych oraz na zasadach dostosowanych do ich wieku.

Michał Krzypkowski z Rugby Club Częstochowa, mówi o organizacji rozgrywek w czasie mistrzostw:

– Grają dzieci w wieku od 7 do 14 lat, w czterech różnych kategoriach wiekowych. Grupy najmłodsze grają na uproszczonych zasadach natomiast starsi uczestnicy grają już na pełnowymiarowych boiskach z minimalnym uproszczeniem zasad gdzie występuje już kontakt między zawodnikami.

Na czym polega gra w Rugby? Wyjaśnia Krzypkowski:

– W Rugby mamy jajowata piłkę, a celem naszej gry jest wyniesienie piłki na polu przyłożeń, drużyna przeciwna próbuje nie dopuścić do tego poprzez zatrzymanie zawodnika z piłką za pomocą chwytów poniżej linii barków z obaleniem zawodnika lub kopnięciem. Naszym celem tutaj jest, aby gra była sprawna i przede wszystkim bezpieczna.

Katarzyna Sterna z Rugby Club Częstochowa, wypowiada się na temat zainteresowania rozgrywkami wśród dzieci:

– Wydarzenie z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Coraz więcej dzieci chce grać i trenować. Mimo tego, że jest to turniej, to przede wszystkim organizujemy wydarzenie po to, aby dzieci miały dobrą zabawę.

W trakcie imprezy dla kibiców dostępna była strefa gastronomiczna z ciepłymi napojami, ciastami, i popcornem. Natomiast dla najmłodszych widzów przygotowano strefę dziecięcą z zamkiem dmuchanym.

EG
Galeria: Radio Fiat

Młodzi rugbyści w walce o mistrzostwo Śląska

Skip to content