moje bezpieczne dziecko

Konferencją regionalną zainaugurowana została dziś (06.06.) w Częstochowie kampania społeczna “Moje Bezpieczne (?) Dziecko”. Organizatorami kampanii są Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach oraz Regionalny Ośrodek Metodyczno-Edukacyjny Metis w Katowicach. Kampania została zainicjowana miesiąc temu konferencją w Katowicach, a obecnie prowadzony jest cykl spotkań w całym województwie śląskim. Kampania dotyczy przeciwdziałaniu przestępstwom seksualnym wobec dzieci. Do udziału w konferencji zaproszeni zostali nauczyciele, pedagodzy i wychowawcy pracujący z dziećmi. Uczestniczą w niej również przedstawiciele Policji i innych służb. Cała kampania ma być kierowana do dzieci i rodziców. Dzieciom ma pokazać, co jest przestępstwem wobec nich i uczyć właściwych zachowań, natomiast rodziców uczulić na dziwne zachowania dzieci, które będąc ofiarami na przykład molestowania, często boją się lub nie chcą o tym mówić, ale ich zachowanie może być wskazówką, że “coś jest nie tak”. Skala zagrożeń jest duża, a świadomość dzieci i rodziców wciąż zbyt mała.

Duże nadzieje z konferencją i całą kampanią wiążą nauczyciele, którzy w sytuacji coraz większych zagrożeń pozyskają nowe umiejętności i nauczą się im przeciwdziałać.

Kampania zaplanowana jest na trzy lata. W jej trakcie zostaną przygotowane specjalne materiały dla dzieci i rodziców, a także zostanie zorganizowany i przeprowadzony cykl szkoleń dla nauczycieli i osób pracujących z dziećmi.

ZD

foto:źródło: KMP Częstochowa

Skip to content