Fot. Monika Fajer, Facebook

Za pomoc osobom, które doświadczył los. Wrażliwość na ludzką krzywdę, działalność na rzecz dzieci i młodzieży, a nawet straży pożarnych. Monika Fajer, prezes 28 Okręgu Solidarnej Polski otrzymała tytuł Osobowości Roku 2020 w kategorii Polityka, samorządność i społeczność lokalna.

Do udziału w plebiscycie organizowanym przez Dziennik Zachodni nominowane są osoby, które wyróżniły się działalnością pełną pasji i zaangażowania. Ze względu na stan epidemiczny pod uwagę brane były też działania zwalczające skutki pandemii, a także przyczyniające się do intensywnego rozwoju danego regionu Polski. Na Śląsku najlepszą okazała się Monika Fajer, choć według niej, wygrana jest zaskoczeniem:

– Nie spodziewałam się aż takiego wyróżnienia. Co prawda w zeszłym roku udało mi się wygrać w kategorii „działalność społeczna i charytatywna”. Chciałabym bardzo serdecznie podziękować Państwu za oddane na mnie głosy. Jestem ogromnie wdzięczna.

Przyznane wyróżnienie to z pewnością dobra motywacja do dalszej pracy i podejmowania kolejnych ważnych inicjatyw. Monika Fajer otrzymała w plebiscycie aż 1124 głosy. Wynik ten nie dziwi – w końcu asystent społeczny Ministra Sprawiedliwości Michała Wosia angażuje się w działalność społeczną od dawna:

– Kocham swoją pracę. Uwielbiam rozmawiać z ludźmi. Cieszę się, jeśli mogę komuś pomóc.

Głosowanie na Osobowość Roku 2020 w kategorii Polityka, samorządność i społeczność lokalna trwało do 25 maja.

ABK

Skip to content