„Monika Fajer Zawsze z Ludźmi” – to nazwa nowej fundacji założonej z myślą i misją wspierania nauki, edukacji, oświaty i wychowania na terenie Częstochowy i powiatu. Jej uroczyste otwarcie miało miejsce w sobotę 18 grudnia w Muzeum Pontyfikatu Jana Pawła II.

Głównymi celami fundacji będzie organizowanie, wspieranie i realizowanie przedsięwzięć związanych z rozwojem edukacji, ochrony środowiska i zdrowia oraz upowszechniania kultury fizycznej. Powstanie fundacji ma wieloletnie podłoże wcześniejszych działań Moniki Fajer. Wielokrotnie była inicjatorem różnych akcji pomocowych na terenie Częstochowy i powiatu.

– Pomagaliśmy na co dzień, a teraz robimy to jako fundacja. Możemy dalej się spełniać i pomagać dzieciom. Bardzo się cieszę, że w końcu ta fundacja powstała. Na jej inauguracji mieliśmy wyjątkowych gości. W trakcie jej trwania została poświęcona tablica naszej fundacji przez ks. Waldemara Cisło. Jest to dla mnie autorytet i wyjątkowy człowiek. Warto dodać, że wszyscy, którzy tu są, są też dla innych – mówiła założycielka fundacji.

By pomagać, niepotrzebne są duże pieniądze. Należy jednak zdać sobie sprawę, że pomaganie to temat złożony i nie skupia się wyłącznie na strefie materialnej.

– Często odmawiamy pomocy innym, ponieważ zasłaniamy się brakiem pieniędzy. Czasami pomoc ta jest bardziej skomplikowana, bo często wymaga ona czyjegoś czasu i uwagi. Z drugiej strony najprościej jest rzucić jakiś grosz i mieć święty spokój. Tu nie o to chodzi. Musimy umieć dawać coś z siebie, wtedy pomoc ma sens i niesie ze sobą głębokie przesłanie – przekonywał ks. Waldemar Cisło, przewodniczący sekcji polskiej stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Na uroczystej inauguracji był obecny też m.in. Piotr Kuźnik, lekarz i dobry przyjaciel założycielki fundacji, który twierdzi, że każdy z nas jako katolik jest zobowiązany do pomocy i służbie bliźniemu.

– Poczuwam się do obowiązku, dlatego też chciałem przekazać na aukcję pięć medalików z Matką Boską Częstochowską. Wszystkie medaliki są ponumerowane, aby były bardziej unikatowe. Myślę, że będzie to nowa coroczna tradycja, aby tu w Muzeum Pontyfikatu Jana Pawła II odbywały się licytacje na rzecz nowej fundacji – twierdził Piotr Kuźnik.

W programie uroczystości znalazł się m.in. galowy koncert wraz z polską muzyką dworską, religijną oraz patriotyczną. Podczas spotkania miała również miejsce licytacja na zakup podjazdu dla wózka inwalidzkiego dla braci Pawła Pastuszaka oraz Dominika Góra.

BNO

 

Skip to content