„Monitorowanie nadwagi i otyłości u dzieci i młodzieży” pilotażowy program w częstochowskich szkołach

pobrane

Mali częstochowianie mający problemy z nadwagą pod okiem specjalistów. W dwóch częstochowskich szkołach – gimnazjum nr 3 i szkole podstawowej nr 48 – zainaugurowano pilotażowy program „Monitorowanie nadwagi i otyłości u dzieci i młodzieży”.

Obejmie tych uczniów, których rodzice wyrażą zgodę. Jest on oparty na innowacyjnym systemie teleopieki medycznej. Dziecko usiądzie przed laptopem z włączoną kamerą i po połączeniu się z centrum opieki medycznej będzie mogło porozmawiać o swoich problemach między innymi z lekarzem, dietetykiem i rehabilitantem.

Dla uczniów, którzy wezmą udział w programie, szkoły przygotują wydzielone pomieszczenia, w których będą mogli rozmawiać w “przyjemnej i bezstresowej atmosferze”.

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content