Prokuratura Rejonowa Częstochowa-Północ wszczęła śledztwo w sprawie zabójstwa 74-letniej kobiety, do którego doszło w czwartek (9 grudnia) wieczorem przy ul. Kopernika w centrum Częstochowy.

W toku śledztwa prokurator przestawił 78-letniemu Bogdanowi P. zarzut pozbawienia życia żony poprzez zadanie jej co najmniej kilku uderzeń siekierą w głowę.

– Przesłuchany przez prokuratora Bogdan P. przyznał się do popełnienia tej zbrodni i wyjaśnił, że nie chciał zabić, a jedynie nastraszyć żonę. Ponadto powiedział, że gdy oczekiwał na kobietę obok miejsca jej zamieszkania, ta miała go zaatakować i wtedy uderzył ją siekierą w głowę – powiedział prokurator Tomasz Ozimek.

Z wyjaśnień mężczyzny wynikało, że był w separacji z żoną od kilku lat i pozostawał z nią w konflikcie na tle rozliczeń finansowych.

– Po przesłuchaniu podejrzanego prokurator wystąpił do sądu o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztowania. Posiedzenie w tej sprawie będzie miało miejsce w piątek wieczorem. Przestępstwo zabójstwa jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 8 do 15 lat, karą 25 lat pozbawienia wolności lub dożywotniego pozbawienia wolności – dodał prokurator.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów kilkanaście minut po dokonaniu zabójstwa. Z uwagi na stan zdrowia trafił do szpitala, gdzie pozostaje pod nadzorem policjantów.

BNO

Skip to content