To jedyny taki dzień w roku. Wyjątkowy i pełen szczególnej radości, zwłaszcza wśród najmłodszych, czyli – Dzień Dziecka. Z tej okazji, Specjalny Ośrodek Wychowawczy im. Jana de La Salle wraz z motocyklistami z grupy Street Riders zorganizowali wyjątkowe wydarzenie dla najmłodszych.

W czwartek, 1 czerwca podopieczni ośrodka mieli okazję świętować wraz z przedstawicielami służb mundurowych, motocyklistami, a także przedstawicielami Rakowa Częstochowa. – Dla naszych dzieciaków to naprawdę wyjątkowy czas… – mówi Małgorzata Michalczyk, dyrektor Specjalnego Ośrodka Wychowawczego im. Jana de La Salle:

25 raz obchodzimy Dzień Dziecka w naszej placówce połączony z dniem sportu. Trudno mi powiedzieć, kto był prekursorem, na pewno byli to nasi wychowawcy, którzy kiedyś to zainicjowali w naszej placówce z prostej przyczyny, że taka była potrzeba dla naszych wychowanków, którzy tak naprawdę są bardzo aktywni, lubią różne formy spędzania czasu i przez wiele, wiele lat udało nam się utrzymać tę tradycję. Dlatego jeszcze raz, dziękuję tym, którzy kiedyś to wymyślili i trwają z nami przez tyle czasu.

Skąd wziął się pomysł na taką inicjatywę wyjawia Tomasz Kurpiarz, jeden ze współorganizatorów Motocyklowego Dnia Dziecka:

Chciałem zrobić chłopakom frajdę, mój motocykl znają, ponieważ często na nim przyjeżdżam. Chciałem podzielić się, że mam też kolegów na motocyklach i żeby oni przyjechali. Dałem hasło kilka dni przed dniem dziecka i udało nam się około 40 osób w takiej grupie przyjechać. To jakby byli moi przyjaciele najbliżsi, którzy na hasło Dzień Dziecka przyjechali. Od kilku miesięcy staraliśmy się, żeby ten dzień dziecka był jak najatrakcyjniejszy, nie tylko dla samych wychowanków ośrodka, ale również dla motocyklistów, którzy w paradzie przez całe miasto przyjechali, żeby ten dzień z chłopakami spędzić, dać im radość. Myślę, że nie przesadzę, jak powiem, że około 100 motocyklistów przyjechało dzisiaj tutaj do ośrodka.

W trakcie trwania imprezy odbył się pokaz sprzętu ratowniczo-gaśniczego, grill dla uczestników, a także mecz piłki nożnej, w którym podopieczni ośrodka zmierzyli się z motocyklistami, którzy pojawili się na wydarzeniu.

Galeria fot. Radio Fiat

Moto Dzień Dziecka u św. Jana de la Salle

Skip to content