Każdy pielgrzym, który odwiedził Jasną Górę w ostatnich miesiącach, na pewno słyszał o akcji “Selfie dla Maryi”. Wysyłając zdjęcie przez internet, pielgrzym mógł złożyć duchowy dar, co tak naprawdę było głównym celem paulinów. – Nie chodziło nam o akcję typu pocztówkowego, ale o inicjatywę. Czyli coś, co ma w nas zainicjować proces przemiany – mówi o. Tomasz Tlałka, paulin.
Paulini prowadzili dwie akcje, w których można było przesyłać im zdjęcia. Pierwszą z nich była akcja “Żywa Korona Maryi”, gdzie zdjęcia wysyłane były pocztą. Druga akcja, to właśnie “selfie dla Maryi”, czyli wysyłanie zdjęć przez internet:
– Rzeczywiście tak planowaliśmy, że zdjęcia papierowe dla tych, którzy chodzą na pocztę, zdjęcia nadesłane drogą internetową dla tych, którzy korzystają ze skrzynki mailowej, z internetu. Okazało się, że w jednej i drugiej inicjatywie jest cały przekrój społeczeństwa.
Każdy, kto przesłał swoje zdjęcie drogą internetową już niedługo będzie mógł się odnaleźć na stronie internetowej:
– 26 sierpnia o godzinie 7 rano udostępnimy mozaikę na stronie internetowej www.koronamaryi.pl. Tam będzie można w bardzo prostym systemie, wpisując swój mail, odnaleźć siebie.
Ci, którzy nie podali swojego maila wysyłając internetowo selfie, będą mogli odnaleźć swoje zdjęcie pod mailem: dlamaryi300@gmail.com.
Mozaikę można już zobaczyć na wałach od strony szczytu.

KN

Skip to content