Możesz pomóc – zrób to teraz

 

Adam urodził się z porażeniem mózgowym, co skutecznie unieruchomiło go na lata i przykuło do wózka inwalidzkiego. Może liczyć tylko na wsparcie swojej starszej mamy. Caritas Archidiecezji Częstochowskiej zorganizowała zbiórkę na rzecz chorego.

– Zgłosili się do nas znając już Caritas. Pan Adam już od kilku lat jest naszym podopiecznym. Ma założone u nas subkonto. Osoby rozliczające się w tym roku mogę przekazać jeden procent na pana Adama Knapa. Chcemy wesprzeć pana Adama w wykonaniu koronki zębowej. Chodzi o ten etap leczenia stomatologicznego, który już nie jest refundowany – podkreśla Paulina Gradek.

Oprócz koronki zębowej, Adam potrzebuje nowego wózka elektrycznego, dzięki któremu mógłby się poruszać i na którym mógłby po prostu siedzieć.

– Musi mieć wytrzymały wózek ponieważ jest spastykiem i na tym wózku skacze, poprawia się. Na innym wózku nie może usiąść ponieważ jest za lekki i by go przeważył, mógłby się przewrócić i zrobić sobie krzywdę. Gdyby ktoś miał taki wózek do oddania, podarowania to byłabym bardzo wdzięczna – mówi mama Adama, Krystyna Knap.

Zbiórka pieniędzy będzie trwała do końca marca. Oprócz pomocy finansowej, potrzebującym potrzebni są również wolontariusze.

– Chcemy otworzyć przy centrum wolontariatu i administracji Caritas grupę wolontariuszy, w wieku od lat 16 w górę. Chodzi nam o to aby uczniowie, którzy kiedyś byli członkami Caritas, mogli swobodnie kontynuować swoją przygodę po ukończeniu szkoły – dodaje Paulina Gradek.

Szczegóły odnośnie zbiórki i pomocy dla Adama oraz zgłaszania się do wolontariatu są dostępne na stronie www.caritas.czest.pl

AK
źródło: www.caritas.czest.pl