W całym kraju trwają modlitwy o zaprzestanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Od 13 marca codziennie o 20.00 w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze celebrowana będzie Msza św. w intencji ochrony świata przed epidemią.

Koronawirus niepokoi coraz więcej osób. W związku z narastającym problemem głos zabrał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. W specjalnym oświadczeniu zapewnił, że polski Kościół stosuje się do zaleceń służb sanitarnych. Przypominamy, że zgodnie z rekomendacją Rady Stałej Episkopatu Polski, mając na uwadze zagrożenie zdrowia i życia ludzi, abp Wacław Depo udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego osobistego uczestnictwa we Mszy św. Przypominamy, że Msze św. i nabożeństwa wielkopostne transmitowane są na antenie Radia Fiat. Abp Wacław Depo w rozmowie w Radiu Fiat przypomina, że winniśmy sobie nawzajem szacunek, miłość i troskę, a w postawie wobec zagrożenia chorobą, która sprawia, że wszyscy jesteśmy równi, kierować nami powinny wiara i rozum. Dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. w kościele nie oznacza bowiem rezygnacji z łączności modlitewnej we wspólnocie Kościoła poprzez transmisje radiowe, internetowe czy telewizyjne. W obliczu rosnącego zagrożenia jasnogórscy paulini zachęcają do włączenia się w codzienną modlitwę o zaprzestanie epidemii podczas Mszy św. sprawowanej specjalnie w tej intencji. Jak mówi o. Marian Waligóra, przeor Jasnej Góry, tylko Bóg potrafi czynić cuda, a my jako Jego dzieci, powinniśmy zaufać, że Ma nas w Swojej opiece.

[audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2020/03/1_msza_Waligora_13_03_2020.mp3]

Dodatkowa Msza św. celebrowana będzie codziennie o 20.00 przed Cudownym Obrazem Matki Bożej.

[audio:http://fiat.fm/wp-content/uploads/2020/03/2_msza_Waligora_13_03_2020.mp3]

Eucharystie transmitować będzie także Radio Jasna Góra.

ABK

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content