Mundurowi zabezpieczyli nielegalny tytoń

Tyton

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Częstochowie zatrzymali 59-letnią częstochowiankę, która na jednym ze stoisk w pawilonie handlowym w okolicy ul. Jagiellońskiej w Częstochowie oferowała do sprzedaży nielegalny tytoń.

Mundurowi zabezpieczyli łącznie 31 kilogramów tytoniu bez akcyzy. Przy wprowadzaniu go na rynek Skarb Państwa poniósłby stratę w wysokości 24 tysięcy złotych. Zatrzymana kobieta usłyszała zarzuty przestępstwa – wprowadzania i oferowania do sprzedaży nielegalnego tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Za to przestępstwo akcyzowe grozi jej wysoka grzywna.

 

Źródło: Komenda Miejska Policji w Częstochowie

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content