Must have wyprawki do szpitala dla mamy – podkłady poporodowe

 

Kompletujesz wyprawkę dla siebie i dla dziecka? Nie zapomnij o tak istotnym gadżecie, jakim są podkłady poporodowe. Uwierz nam na słowo lub sama się przekonaj — połóg jest z nimi o wiele łatwiejszy, prostszy i bardziej komfortowy! Do czego one konkretnie służą? Jak ich używać? Na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupów? Rozwiejemy twoje wszystkie wątpliwości! Z nami znajdziesz dobre podkłady poporodowe, z których będziesz zadowolona! Zaczynajmy.

Jakie podkłady poporodowe do szpitala i ile ich kupić?

Do szpitala warto zabrać ze sobą około 2 paczki podkładów poporodowych. Jest to nic innego jak duże podpaski po porodzie czy też podkłady ginekologiczne. Kładzie się je na łóżko lub umieszcza w specjalnej, siateczkowej bieliźnie. Mają jedno zadanie — chłonąć tzw. odchody połogowe. Najlepiej jest od razu zakupić kilka opakowań więcej. Podkłady poporodowe to koszt zaledwie kilku lub kilkunastu złotych, także bez obaw — taki zakup nie zrujnuje twojego budżetu!

Podkłady poporodowe wysokochłonne Canpol 10 szt.

Jakie podkłady poporodowe na łóżko?

Tak naprawdę wyróżnia się dwa rodzaje podkładów po porodzie. Jedne kładzie się na łóżko, pod swoimi pośladkami. Chłoną one odchody połogowe, a dodatkowo zabezpieczają twój materac oraz prześcieradło przed zabrudzeniem. Są one z pewnością wygodniejsze oraz przede wszystkim większe. Nie musisz ich wymieniać co 2-3 godziny. Podkłady, które wyglądają jak większe podpaski i wkłada się je do bielizny, chłoną mniej, ale za to są wygodniejsze.

Jak stosować duże podpaski po porodzie?

Jeśli decydujesz się na podpaski poporodowe, warto zakupić także majtki wykonane z siateczki. Dzięki temu twoja skóra będzie mogła swobodnie oddychać, co oczywiście przyśpieszy twój proces dojścia do siebie i zapobiegnie rozwojowi bakterii.

Na start polecamy jednak podkłady poporodowe na łóżko. Duże podpaski po porodzie należy często wymieniać. Po urodzeniu dziecka jesteś obolała, a twój organizm musi się zregenerować i dojść do siebie. Niewskazane więc będą wycieczki do toalety co 2 godziny. Uwierz nam — nie będziesz miała na to siły. Postaw na coś wygodniejszego. Z czasem jak najbardziej możesz zdecydować się na podpaski po porodzie lub pozostać przy podkładach — wybór należy do ciebie!

Podkłady poporodowe Akuku dostępne na BabyBoom.net.pl

Do czego można wykorzystać podkłady poporodowe?

Podkłady ginekologiczne przydają się nie tylko kobietom w okresie połogu, ale i całej rodzinie. Masz bolesne, obfite miesiączki? Połóż pod siebie podkład. Dzięki temu nie będziesz musiała obawiać się, że zabrudzisz swoje łóżko. Twój maluszek uczy się siadania na nocnik, ale zdarzają mu się incydenty w nocy? Wykorzystaj podkłady poporodowe. Masz w domu szczeniaka, który jeszcze sika w domu? Naucz go sikać na podkłady. Na jakie? Na te po porodzie! Możliwości jest naprawdę sporo. Świetnie sprawdzą się one także do wyłożenia przewijaka czy po prostu do zabawy na dworze np. po deszczu, do wyłożenia pod kocykiem. Oczywiście możesz także oddać je potrzebującej mamie, znajomej czy komuś z rodziny. Wybór należy do ciebie.

Podkłady poporodowe to prawdziwy hit! Jeśli kompletujesz wyprawkę, nie warto o nich zapominać. Jesteśmy pewni, że będziesz zachwycona z tego zakupu. Przyda ci się on naprawdę na różnych etapach życia zarówno dziecka, jak i twojego. Chyba nie musimy cię dalej namawiać, prawda? Miłych zakupów!

Skip to content