Fot. Muzeum Częstochowskie

Były „Zimowe śpiochy i sposoby zwierząt na przetrwanie”. Teraz uczestnicy tworzyć będą „Zimowy pejzaż”. Muzeum Częstochowskie przygotowało dla dzieci zajęcia edukacyjne, połączone z warsztatami plastycznymi. Kolejna lekcja online już 15 stycznia o godz. 12.00.

Trwa drugi tydzień tegorocznych ferii zimowych. Lepienie bałwana i jazda na sankach to jednak nie wszystkie z możliwych atrakcji. O dzisiejszych zajęciach (które nadal można obejrzeć w internecie) oraz tych, które czekają na dzieci jutro (15 stycznia), mówi Katarzyna Ociepa z Wydziału Edukacji i Wystaw Muzeum Częstochowskiego:

– Podczas tych zajęć Elżbieta Janik z Działu Przyrody Muzeum Częstochowskiego opowiadała o tym, jak podczas zimy radzą sobie: jeże, nietoperze czy popielica. Druga część zajęć była plastyczna. Po wysłuchaniu pani Elżbiety Janik, wykonywaliśmy pięknego jeża. Jutro przewidziane są jedynie warsztaty plastyczne. Wykonamy „Zimowy pejzaż – kolaż”. Zachęcam więc do przygotowania materiałów, z których wykonywana będzie praca. Tworzyć można ze wszystkiego. Serdecznie zapraszam do udziału w zajęciach.

Transmisje z zajęć publikowane są na profilu Facebook Muzeum Częstochowskiego, dlatego można do nich wrócić w dowolnej chwili.

ABK

Skip to content