Muzeum Monet i Medali zaprasza na koncert wakacyjny

We wtorek 17 sierpnia o godz. 19:00 w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie odbędzie się wakacyjny koncert „W Zielonym Milczeniu”.

Będzie to wydarzenie kulturalne poświęcone poszukiwaniu głosu Boga w milczeniu i kontemplacji przyrody. Elżbieta Jarząbek, autorka muzyki i tekstów wyjaśnia, do czego chce tym koncertem zachęcić:

Jest to koncert letni, ponieważ w piosenkach jest mowa o przyrodzie, o kamieniach, ptakach i kwiatach. Chodzi o to, żeby odnaleźć trochę wytchnienia, pobyć w ciszy, bo cisza działa bardzo dobrze na każdego z nas. Łatwiej nam się wyciszyć i również odzyskać tą ciszę wewnętrzną. I właśnie to chciałam przekazać w tym koncercie, żeby skorzystać jeszcze z tych chwil, które nam zostały do końca lata.

Piosenki zostały zaaranżowane na śpiew, akordeon, skrzypce oraz instrumenty perkusyjne. Muzyka będzie przeplatana recytacją wierszy. Elżbieta Jarząbek zaprezentowała fragment swojej poezji, którą we wtorek będzie można usłyszeć podczas koncertu:

Będzie to z pewnością ciekawe wydarzenie kulturalne dla wszystkich miłośników poezji. Koncert rozpocznie się we wtorek 17 sierpnia o godz. 19:00 w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II, przy ul. Jagiellońskiej 67/71. Wstęp będzie bezpłatny.

Skip to content