Nowości w muzyce i książkach, zmiana mebli oraz zakup specjalnego sprzętu to efekt wygranego zadania w ubiegłorocznym Budżecie Obywatelskim przez częstochowską Muzotekę. Dzięki oddanym głosom lokal przy al. Kościuszki prezentuje się dziś o wiele lepiej niż przed kilkoma miesiącami.

O wszystkich przeprowadzonych zmianach opowiada Anna Rzyman, kierownik częstochowskiej Muzoteki:

– Po pierwsze i najważniejsze – podziękowania z całego serca dla wszystkich, którzy aktywnie włączyli się do głosowania. Udało się nam pozyskać fundusze na zrealizowanie zadania nr 555 w zadaniach ogólnomiejskich. Dzięki tym funduszom Muzoteka ma nowe regały – na płyty CD, płyty winylowe, książki oraz nuty. Mamy też przepiękną, częściowo przeszkloną witrynkę, gdzie wyeksponowane są nasze instrumenty. Oczywiście można z nich skorzystać. Mamy również 3 adaptery. Jest też stanowisko, gdzie można posłuchać płyt.

Muzoteka, czyli dawna Biblioteka Muzyczna w Częstochowie, funkcjonuje po remoncie już od 1 października. W budynku, oprócz nowych mebli i sprzętu, znajdują się obecnie m.in. niedawno zakupione wydawnictwa książkowe:

– Są to książki o zespołach i muzykach, którzy gustują w ciężkim brzmieniu. Znajdą też coś dla siebie osoby zainteresowane baletem lub ci, którzy chcą poczytać o kompozytorach dawnych. Są też książki dla wchodzących w rynek płyt winylowych, którzy chcieliby się zorientować, jaki sprzęt najlepiej kupić. Mamy też 200 sztuk nowych płyt CD.

Filia Muzyczna przy częstochowskiej Bibliotece Publicznej powstała w 1979 roku. Przez ponad 40 lat mieściła się w pawilonie blisko estakady na Rakowie. Od 1 lipca ubiegłego roku, już pod nazwą Muzoteka, funkcjonuje w centrum miasta przy al. Kościuszki.

ABK

Skip to content