W Hali Polonia w Częstochowie miała dzisiaj miejsce IV edycja Festiwalu Piosenki Podwórkowej.

– To, co dzisiaj dzieje się po raz czwarty w Częstochowie, to nieprawdopodobne wydarzenie, integrujące wszystkie dzieci i dorosłych, którzy są niepełnosprawni – mówi Ireneusz Bieleninik, ambasador Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. – Jest to dla nich świetna zabawa. Widzimy tutaj zresztą kilkaset osób, które są naprawdę szczęśliwe. I muszę powiedzieć z pełną odpowiedzialnością, że tutaj bez względu na to, które miejsce się zajmuje, każdy odczuwa satysfakcję. Nagroda zaś jest tylko interesującym dodatkiem, szczególnie, że największą atrakcją jest sama obecność na tym festiwalu – podsumowuje Bieleninik.

Wolontariusze, biorący udział w festiwalu, podkreślają, że dla osób niepełnosprawnych jest to doskonała okazja do integracji.

– Myślę, że to jest dobra okazja do pokazania, że ludzie niepełnosprawni są w naszym społeczeństwie i że są w nim pomijani – mówi jeden z wolontariuszy. – Nasze stowarzyszenie cały czas stara się przypominać o nich zdrowym ludziom, a także o tym, że w niczym się od zdrowych ludzi nie różnią, a jedynie potrzebują zabawy, zainteresowania i integracji.

Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 10:00. Stowarzyszenie planuje w przyszłym roku zorganizowanie Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Podwórkowej.

MSI

Skip to content