Koncert/fot. Radio Fiat

To pierwsza taka inicjatywa w mieście. Zespół Szkół Muzycznych im. Marcina Józefa Żebrowskiego w Częstochowie zaprasza na koncert charytatywny on-line na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Wydarzenie odbędzie się 20 maja o godz. 19 w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II.

Urszula Ledwoń, dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych zapowiada, że repertuar będzie „lekki i bardzo przyjemny”. Melomani usłyszą muzykę rozrywkową, łącznie z najbardziej znanymi przebojami z polskiej oraz zagranicznej sceny muzycznej:

– Z inicjatywą wystąpili nasi uczniowie, a tematem zainteresowała się Pani Radosława Tatarczyk – opiekun samorządu uczniowskiego. W porozumieniu z władzami schroniska przy ul. Gilowej postanowiliśmy zorganizować właśnie taki koncert charytatywny, co spotkało się z ogromnym aplauzem ze strony pracowników schroniska. Na koncercie wystąpią nasi uczniowie oraz absolwenci z towarzyszeniem Orkiestry Rozrywkowej Uczniów ZSM im. Marcina Józefa Żebrowskiego w Częstochowie pod dyrekcją Wiktora Wojsyka. Wystąpi również Martyna Zygadło, półfinalistka The Voice of Poland.

Dochód z koncertu przeznaczony zostanie na wszelkie potrzeby podopiecznych schroniska. Zebrane środki umożliwią zakup m.in. specjalistycznej karmy, żwirków czy ciepłych koców:

– Będziemy w kontakcie z władzami schroniska, aby zakup produktów był jak najbardziej przemyślany. Link do zbiórki znajduje się na stronie pomagam.pl.

Z powodów epidemicznych koncert odbędzie się 20 maja w formie on-line. Transmisja dostępna będzie na stronie internetowej Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II.

ABK

Skip to content