Muzyka Bożego Narodzenia w parafii św. Stanisława

Na zakończenie liturgicznego okresu Bożego Narodzenia, 13 stycznia w uroczystość Chrztu Pańskiego, dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 49 zaprezentowały w kościele św. Stanisława BM jasełka „Muzyka Bożego Narodzenia”. O przedstawieniu mówi s. Regina, która czuwała nad całością przygotowań:
– Tutaj w parafii występujemy dzisiaj, ale premiera była wcześniej w naszej szkole. Chcemy, żeby parafianie tez mogli zobaczyć to piękne przedstawienie. Tegoroczne jasełka niosą szczególne przesłanie o tym, że Pan Jezus przynosi radość, miłość i pokój. Mówią o Muzyce Bożego Narodzenia, która właśnie to niesie. Uczniów nie trzeba było przymuszać do udziału w jasełkach, wręcz przeciwnie, trzeba było rozdzielać role, żeby każdy mógł dostać chociaż kawałek. Tylu było chętnych. Jest siła, moc, jest wielki talent, wielkie zaangażowanie, wszystko co najlepsze.
Jasełka, mimo że trochę odmienne niż mogłoby nam się wydawać, bardzo spodobały się zgromadzonym w świątyni. Artyści znaleźli również uznanie w oczach proboszcza parafii ks. Jacka Michalewskiego, który w nagrodę za występ obdarował ich słodkościami.

ZD

Skip to content