Za nami już dwa koncerty Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej Sola Musica. Kolejny odbędzie się 14 sierpnia w kościele ewangelicko-augsburskim w Częstochowie przy ul. Śląskiej 20. Koncert zatytułowany został „Gershwin in memoriam”.

O koncercie mówi Beata Młynarczyk, dyrektor artystyczny Festiwalu:

– Propozycja kolejnego koncertu to było mówiąc wprost zapotrzebowanie publiczności, która nas od jakiegoś czasu pytała czy podczas Festiwalu Sola Musica będzie jazz. No więc będzie. Ze względu na to, że dokładnie latem tego roku mija 85. rocznica śmierci George’a Gershwina, a skoro George Gershwin i skoro festiwal jest muzyki kameralnej i nie proponujemy naszej publiczności „Błękitnej rapsodii” czy „Uwertury Kubańskiej”. To sięgamy m.in. po piosenki George’a Gershwina jak i również innych wielkich klasyków muzyki jazzowej.

Podczas trzeciego koncertu śpiewać będzie utalentowana częstochowianka Ana Andrzejewska:

– Absolwentka naszego częstochowskiego Liceum Plastycznego, a potem Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Laureatka telewizyjnych show wokalnych „Mam Talent, „Voice of Poland”. Bardzo ciekawa wokalistka o świetnej technice, zupełnie innej technice niż tej co operuje Aleksandra Hanus czy Wojciech Wantulok. Rzeczywiście świetna technicznie, bardzo wrażliwa wokalistka. Towarzyszyć jej będą również częstochowscy muzycy przy fortepianie Michał Rorat, Łukasz Kluczniak na saksofonie, Przemek Pacan na perkusji. Będzie trochę nostalgicznie, rytmicznie, bluesowo.

Tak, jak poprzednie koncerty ten również rozpocznie się o godz. 17.00. w kościele ewangelicko-augsburskim. Wstęp jest bezpłatny. Ostatni koncert zaplanowany jest na 21 sierpnia.

Skip to content