Lato to nie tylko czas wakacji i wypoczynku dla dzieci, ale również wielu ciekawych zajęć. Biblioteka Publiczna organizuje w tym czasie przeróżne warsztaty dla dzieci. Podczas zajęć dzieci mogą rozwijać swoją kreatywność.

W czwartek 4 sierpnia w Bibliotece Publicznej fili nr 8 odbyły się warsztaty z malowania bawełnianych toreb. Dzieci malowały farbami akrylowymi na torbach płóciennych swoje wymyślone rysunki lub zaczerpnięte pomysły z przygotowanych szablonów. Halina Kowasz – kierownik fili 8 mówi o zaangażowaniu dzieci na warsztatach:

– Mimo, że sporo dzieci i sporo naszych czytelników wyjechało na wakacje, to mamy sporą grupę naszych uczestników tych naszych warsztatów. I tak jest przez całe wakacje, że dzieci pytają o takie warsztaty.

To nie są pierwsze i na pewno nie ostatnie zajęcia organizowane przez Bibliotekę Publiczną filii nr 8:

– Były też w lipcu warsztaty i też była spora grupa dzieci. My staramy się organizować takie warsztaty raz w miesiącu dla dzieci i w różnym wieku. Po to aby przyciągać dzieci do biblioteki, żeby pokazać, że tu jesteśmy, że mamy szeroką ofertę kulturalną i rozrywkową. Przede wszystkim staramy się przyciągnąć dzieci z osiedla, żeby wiedziały, że takie miejsce tu jest i nie tylko mogą wypożyczyć książki, ale także jest to miejsce spotkań.

Pomysłów na malowanie płóciennych toreb nie brakowało. Zapytaliśmy się dzieci, co przedstawiają ich rysunki i co się stanie z ich dziełami:

– Pojawiały się rysunki wakacyjne typu: morze, góry. Również zwierzęta jak i same napisy. A dzieła najmłodszych będą zabierane do szkoły, sklepów i w różne inne miejsca.

Biblioteka Publiczna zaprasza także na inne warsztaty dla dzieci i młodzieży. Najbliższe odbędą się w poniedziałek 8 sierpnia w Fili nr 1. Ich tematem będzie stworzenie własnej letniej biżuterii.

Warsztaty malowania toreb bawełnianych

Skip to content