Na drugą nóżkę – trwa zbiórka dla potrzebującego

Zbiórka/Foto. Eltrox

Na drugą nóżkę, tym zabawnym sloganem reklamowana jest akcja charytatywna Fundacji Eltrox Razem Bezpiecznej, której celem jest pomoc potrzebującemu mężczyźnie. Jego historia oraz wierne oddanie częstochowskiemu Włókniarzowi sprawiły, że do akcji włączyło się całe środowisko sportowców regionu.

Michał Adamus, jeden z działaczy Fundacji Eltrox mówi o trwającej zbiórce to, że jest jedynym sposobem na powrót Pana Michała do sprawności – przynajmniej częściowej. Kwota ponad 150.000 złotych jest dla rodziny zbyt wielka, lecz z pomocą częstochowian wierzy, że uda się pomóc kolejnemu potrzebującemu.

Jednym ze sposobów pomocy, poza bezpośrednią wpłatą, jest zorganizowana aukcja różnorakich sportowych gadżetów, na których widnieją autografy sportowców. Wśród aukcjonowanych przedmiotów znajdują się m.in.: koszulka siatkarska Zaksy Kędzierzyn Koźle z autografami wszystkich zawodników, złote medale Mistrzostw Świata w piłce siatkowej, piłka z podpisem Zbigniewa Bońka, czy koszulka wicemistrza Świata na żużlu Leona Madsena. Do propagacji akcji zbiórkowej aktywnie włączył się także Włókniarz Częstochowa. Dyrektor Patrycja Jeż mówi, że historia Pana Michała ich urzekła, i że nie mogli zostawić takiego kibica Włókniarza samemu sobie.

Organizatorzy zachęcają również do wzięcia udziału w zbiórce, zauważając, że gdyby każdy częstochowianin zaofiarował jedną złotówkę, można by kupić nie jedną, a dwie takie protezy nóg. Nie liczy się więc kwota, a ilość wspierających.

Akcję można wspierać pod adresem: zrzutka.pl/nadruganozke. Do okazania wsparcia zachęca również Radio Fiat.

Skip to content