Wyprawa rowerowa/fot. Bożena Stępień, fb

Tygodnie przygotowań, prawie 430 km i malownicze tereny polskiego wybrzeża… Już 10 czerwca częstochowska amazonka Bożena Stępień wyruszy w wyjątkową trasę rowerową. Celem podróży jest promocja profilaktyki oraz działalności Stowarzyszenia, które zrzesza kobiety zmagające się z chorobą nowotworową piersi.

Jak się okazuje, pasja Bożeny Stępień do rowerowych wypraw zrodziła się już wiele lat temu, a o swojej aktywności kobieta informuje m.in. na facebookowym funpage’u „Jest, jak jest, sprawna Ja”. Dystans kilkuset kilometrów nie stanowi więc większego problemu, a na wyjazd amazonka oczekuje z wielką radością:

– W tym roku mija 10 lat od kiedy zdiagnozowano u mnie raka lewej piersi. Rok po usłyszeniu tej diagnozy okazało się, że zachorowałam również na raka piersi prawej. Pomyślałam więc sobie, że właśnie dlatego pojadę. Drugi powód to taki, że nad morzem byłam ostatnio w 2010 roku. Pragnęłam więc ponownie zobaczyć wybrzeże. Podczas trasy będę promować badania kontrolne, które każdy z nas powinien wykonywać.

Rowerowe podróże to nie tylko zachwyt z podziwianych krajobrazów, ale również intensywny trening dla całego ciała, poprawa kondycji fizycznej, a także zdrowia psychicznego. Takie wyprawy to też pokonywanie własnych słabości, co pomaga w przezwyciężaniu codziennych problemów życia:

– Zdecydowanie mogę powiedzieć, że rower to dla mnie nie przedmiot, a styl życia. Staram się jeździć prawie codziennie. Ta pasja zaczęła się już dawno i daje mi wiele satysfakcji. Jestem też 3 operacjach stopy. Chodzenie sprawia mi więc ból. Gdy jadę na rowerze, tego bólu nie czuję.

Podróż Bożeny Stępień rozpocznie się 10 czerwca. Tego dnia o godz. 1.44 amazonka wyruszy pociągiem z Częstochowy, aby następnie rozpocząć rowerową trasę o dystansie prawie 430 km. O przebiegu wyprawy będziemy informować.

ABK

Skip to content