Nadchodzi ochłodzenie i stabilizacja pogody

Ostatnie kilka dni były naznaczone szalonymi warunkami atmosferycznymi. Burze, wichury czy gwałtowne opady dały się we znaki wszystkim mieszkańcom Polski. Lokalne podtopienia lub przerwy w dostawach prądu dotknęły tysiące gospodarstw domowych. Na szczęście pogada w tym tygodniu ustabilizuje się, a dzienne amplitudy temperatur zmniejszą się.

Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w najbliższych dniach możemy zapomnieć o gwałtownych burzach czy wichurach.

Pomimo, iż front atmosferyczny i strefa wilgoci z nim związana już niemalże opuściła granice naszego kraju, do Polski napłynęło chłodniejsze powietrzne polarne morskie. Dzięki temu poczujemy ulgę od upałów i burz. Nadchodzące dni dadzą nam wytchnienie od męczącej pogody i duszności, także niszczycielskie burze. Niestety w przypadku Śląska, mieszkańcy powinni się spodziewać przelotnych zachmurzeń i sporych opadów deszczu. Burze czy silne wiatry nie powinny jednak występować.

Jak podaje instytut pod koniec tygodnia także i mieszkańcy Częstochowy będą mogli cieszyć się sporą ilością słońca, jednak bez upałów czy duszności. Temperatury mają być przyjemne i umiarkowane, a opady ograniczyć się do minimum.

Nie należy jednak zapominać o bezpieczeństwie, zarówno siebie jak i swojego majątku. Policja i straż pożarna apelują, by nawet w tak błogim tygodniu podchodzić do prognozy pogody z dystansem i zawsze zachowywać zdrowy rozsądek.

Więcej informacji na stronie internetowej IMGW

Skip to content