Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta

Urząd Miasta Częstochowy/fot. Radio Fiat

Na wniosek klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości, 2 marca o godz. 17.00 zwołana została Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta. W porządku obrad znalazły się tematy dotyczące kradzieży danych osobowych pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, fikcyjnego głosowania w budżecie obywatelskim, tzw. afery podsłuchowej w Miejskim Szpitalu Zespolonym, a także powołania w placówce koordynatora szczepień przeciwko Covid-19.

– Choć w porządku obrad uwzględniono czas na dyskusję, nie mogliśmy zadać żadnego pytania. To był teatrzyk polityczny – mówi radny Paweł Ruksza, podsumowując wczorajsze spotkanie on-line:

– Klub radnych PiS zwołał sesję, aby wysłuchać informacji prezydenta, zadać pytania i podyskutować na temat bardzo ważnych spraw. Pan prezydent wygłosił tylko jednostronne oświadczenia informując, że sprawa związana z MOPS-em znajduje się w prokuraturze. Nie trzeba więc o niej rozmawiać, a z budżetem obywatelskim wszystko jest w porządku.

O komentarz w sprawie nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta poprosiliśmy również rzecznika Urzędu Miasta, Włodzimierza Tutaja:

– Jeżeli chodzi o kwestię dotyczącą nieuprawnionego wykorzystania danych osobowych pracowników MOPS-u, oprócz samej informacji prezydenta (opartej na informacjach z Wydziału Polityki Społecznej) podczas sesji wypowiedziała się również dyrektor MOPS-u. Przypominam, że Urząd Miasta nadal weryfikuje przypadki posługiwania się cudzymi danymi osobowymi w czasie głosowania on-line w Budżecie Obywatelskim.

Podczas Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta głos zabrał dyrektor Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie, przedstawiając sytuację dotyczącą szczepień na Covid 19 oraz ustalenia w sprawie tzw. afery podsłuchowej. W tym momencie sesja praktycznie się skończyła. Jacek Krawczyk, radny klubu Wspólnie dla Częstochowy, stwierdził, że wyjaśnienia miasta w świetle wszystkich omawianych spraw są obecnie wystarczające. Radny złożył więc wniosek formalny o przerwanie sesji do 20 maja 2021 roku.

ABK