Od kilku dni zapowiadane jest drastyczne załamanie pogody w całej Polsce. Miejscami temperatura ma spaść nawet do -10 stopni. Sprawdziliśmy jaka pogoda w najbliższych dniach będzie panowała w Częstochowie i regionie.

Szczegółową prognozę pogody dla regionu częstochowskiego przedstawia Adam Michniewski – synoptyk IMGW:

W najbliższym czasie faktycznie czeka nas ochłodzenie. Jeszcze tej nocy i jutro temperatura będzie w miarę wysoka jak na listopad, będzie to około 6 stopni w nocy. Jutro o poranku 7 stopni w ciągu dnia temperatura będzie spadała, w nocy nawet do 2 stopni. Od czwartku aż do przyszłego wtorku temperatura maksymalna w ciągu dnia będzie wynosiła od 1 do 3 stopni. W nocy z piątku na sobotę spodziewamy się temperatur ujemnych do -4 stopni. Taka temperatura będzie panowała aż do wtorku.

W najbliższych dniach należy spodziewać się utrudnień na drogach spowodowanych warunkami atmosferycznymi zwłaszcza o poranku oraz późnym wieczorem:

W nocy zacznie się chmurzyć. Lokalnie mogą pojawić się gęste mgły, natomiast będą szybko zanikały. Po nich mogą występować obfite opady deszczu przez cały dzień. Następnej nocy wraz z ustaniem deszczu spadać będzie temperatura. Mogą pojawić się opady deszczu ze śniegiem i nawet samego śniegu. Nie będzie on tworzył na razie pokrywy śnieżnej.

Jak widać, najbliższe dni nie zaskoczą nas pod względem nagłego ataku zimy, jednak poprzednie lata pokazały, że wystarczy bardzo krótka chwila, aby pogoda „zmieniła zdanie”.

Skip to content