Nagroda Innowacyjności dla UJD

Fot. Radio Fiat

Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie został laureatem Polskiej Nagrody Innowacyjności 2020. Wyróżnienie przyznawane przez Kapitułę Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości jest wyznacznikiem wysokiej efektowności współpracy świata nauki z biznesem. Nagroda, głównie kojarzona z politechnikami, w tym roku trafiła do humanistycznej uczelni.

Jak mówi dr Edmund Golis – dyrektor Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji w Obszarze Nauki i Sztuki Uniwersytetu im. Jana Długosza w Częstochowie, zważywszy na całokształt działalności dydaktyczno-biznesowej, Kapituła Nagrody Innowacyjności postanowiła tym razem nagrodzić częstochowską uczelnię, za rok 2020.

Dynamiczny rozwój częstochowskiej uczelni jest niekwestionowany. Zarówno w sferze dydaktycznej, naukowej jak i innowacyjnej. Transfer nowoczesnych technologii oraz budowanie efektywnej współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym jest wyznacznikiem uniwersytetów na światowym poziomie. Rektor prof. Anna Wypych-Gawrońska nie kryje radości z otrzymania tej prestiżowej nagrody, ale zaznacza że jest to efekt ciężkiej pracy całej kadry uczelni i sama niczego by nie osiągnęła w tej materii.

Jak zaznacza Karolina Grabowska – specjalista ds. Transferu i technologii, przyznanie nagrody innowacji jest efektem wielu pomniejszych i licznych i sukcesów uczelni, a granty które na przestrzeni ostatniego roku były przyznawane licznym projektom, nie zostały zmarnowane.

Konwencja wręczenia nagród najprawdopodobniej odbędzie się w październiku bieżącego roku. Wtedy to częstochowski uniwersytet znajdzie się w elitarnym gronie najbardziej szanowanych uczelni przez środowisko przedsiębiorców w kraju.