Najlepsze kolonie tylko z Caritas

Fot. Radio Fiat

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej przygotowuje na tegoroczne wakacje cztery turnusy kolonii, skierowane do najmłodszych. Miejscem noclegu będzie znany i lubiany wśród podopiecznych Ośrodek Wypoczynkowy w Poniku niedaleko Janowa.

O tym, że wakacje z częstochowską Caritas każdego roku cieszą się dużym zainteresowaniem, może świadczyć fakt, że na jeden z turnusów wszystkie miejsca zostały już zajęte. Jednak dla amatorów wakacyjnej przygodny wciąż pozostają trzy terminy wyjazdów.

– Zapraszamy na kolonie otwarte dla wszystkich, czyli na trzy turnusy, w których każdy może wziąć udział. Mamy turnus od 29.07 do 8.08, od 22.08 do 31.08 oraz wyjątkowy turnus od 9.08 do 14.08, w którym mogą brać udział dzieci do 10 roku życia. Są to tzw. kolonie na próbę – mówiła Marta Cierpiał, koordynator wolontariatu.

Zdaniem organizatorów turnusy organizowane przez Caritas Archidiecezji Częstochowskiej obfitują w masę atrakcji. Nikt z najmłodszych nie ma szans na nudę.

– Na każdym z tych turnusów przewidzieliśmy wyjazd do popularnych parków rozrywki, więc będziemy mieć wycieczkę autokarową. Dodatkowo mamy przewidziane wycieczki piesze, jak i bardzo dużo atrakcji na miejscu, takich jak gry sportowe czy artystyczne. Przyjadą do nas służby mundurowe z pokazami oraz wojsko. Czas będzie bardzo wypełniony – dodała Marta Cierpiał.

Zapisy na kolonie przyjmowane są w Biurze Caritas Archidiecezji Częstochowskiej przy ul. ks. Stanisława Staszica oraz pod numerem telefonu: 506 394 610. Terminy poszczególnych wyjazdów znajdują się na stronie internetowej częstochowskiej Caritas.

BNO

Skip to content