„Nasza nadzieja” w Charytatywnym Rajdzie Rowerowym

„Nasza nadzieja” to hasło Charytatywnego Rajdu Rowerowego zaplanowanego na niedzielę 29 sierpnia. Celem rajdu jest zebranie pieniędzy niezbędnych na rehabilitacje Grzegorza Sakowskiego, który na skutek tragicznego wypadku doznał niedowładu wszystkich kończyn.

Niespełna dwa lata temu mężczyzna został przygnieciony ważącą 330 kg tylną klapą naczepy samochodu ciężarowego. O potrzebie pomocy dla mężczyzny informowaliśmy na antenie Radia Fiat i naszych stronach już kilkukrotnie. Przeprowadzona zbiórka pokryła doraźne leczenie, ale pomoc w rehabilitacji jest wciąż potrzebna. Wsparcie okazali członkowie Stowarzyszenia Kreatywnych Kobiet z Ostrowa nad Okszą oraz Klub Motocyklowy Dragon z Kłobucka. Podobne rajdy pomocowe były organizowane już wcześniej dla innych potrzebujących.

– Teraz taką osobą jest Pan Grzegorz Sakowski, brat ks. Łukasza Sakowskiego – pierwszego wikariusza w historii naszej parafii. Czujemy się więc zobowiązani, aby pomóc. Malownicza miejscowość sprzyja przejażdżkom rowerowym. W rajdzie można wziąć udział także na hulajnodze – podkreślała Bożena Leśnikowska ze Stowarzyszenia Kreatywnych Kobiet.

Rajd zostanie podzielony na kilka grup ze względu na obostrzenia epidemiczne. Dla wszystkich tych, którzy nie chcą brać udziału w rajdzie na rowerze lub innym jednośladzie, a chcieliby pomóc, zostanie utworzona specjalna grupa piesza.

– Każda grupa będzie posiadała określone czapeczki. Każdą z nich będą prowadzili motocykliści z kłobuckiego Klubu Motocyklowego Dragon. Trasa wynosi ok. 6 km. Jest bardzo spokojna. Na zakończenie wszyscy uczestnicy rajdu będą częstowani grochówką przygotowaną przez dragonistów – dodała Bożena Leśnikowska.

Grzegorz Sakowski spędził na OIOM-ie w łódzkim szpitalu 99 dni. Przez pierwsze dwa miesiące każdego dnia walczył o życie. Strach i niepewność to obraz pierwszych kilkudziesięciu dni po wypadku ojca, jaki zapamiętał jego syn.

– Cały czas baliśmy się o jego życie. Lekarze nie dawali mu żadnych szans. Teraz mówią, że tata cudem przeżył. Dzięki rehabilitacji powoli odzyskuje siły. Niestety przed nami jeszcze długa droga, aby wrócił do zdrowia – mówił Kacer, syn poszkodowanego w wypadku Grzegorza.

IV Charytatywny Rajd Rowerowy dla Grzegorza Sakowskiego rozpocznie się w niedzielę 29 sierpnia o godz. 15:00 na parkingu przy kościele w Ostrowach nad Okszą. Każdy, kto chciałby wesprzeć inicjatywę, może to zrobić również poprzez darowiznę przedmiotów, które następnie przekazane zostaną uczestnikom rajdu w postaci nagród rzeczowych. Szczegóły na facebookowym fanpageu pod nazwą „Pomoc dla Grzegorza Sakowskiego”.

BNO

Skip to content