Naucz się języka migowego

Fot. academiadelibras.com

Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie organizuje bezpłatny kurs języka migowego. Zajęcia prowadzone będą w formie online na platformie edukacyjnej navoica.pl. Zadanie realizowane jest dzięki funduszom unijnym.

Celem jest nauka umiejętności komunikowania się z osobami niesłyszącymi: rozumienia wypowiedzi w zakresie poznanego słownictwa, przygotowanie do samokształcenia oraz upowszechnienie idei integracji z osobami z uszkodzonym narządem słuchu. Szczegóły kursu przybliża prowadząca, dr Anna Irasiak.

– To kurs dedykowany osobom, które do tej pory nie miały kontaktu z językiem migowym. Tematyka dotyczy więc rzeczy najbardziej podstawowych i elementarnych z perspektywy osób, które chcą nauczyć się tego języka. Będzie to przede wszystkim nauka przedstawienia się, przywitania, zasad nawiązywania kontaktów z osobami niesłyszącymi. Do tego nauka przedstawienia swoich zainteresowań, tematy związane z rodziną, edukacją czy sportem.

Kurs już trwa, jednak wciąż można się zapisać. Wystarczy wejść na platformę edukacyjną navoica.pl

– W chwili obecnej można zapisywać się do 22 listopada. W każdej chwili można dołączyć, ponieważ praca odbywa się na platformie i jest elastyczna. Uczestnik może wybrać sobie dowolne godziny oraz tempo nauki. Kurs kończy się 17 stycznia 2021 roku. Średnie tempo to ok 6 godz. dydaktycznych tygodniowo.

Każdy uczestnik po zrealizowaniu materiału w ramach planowanych zajęć otrzyma certyfikat. Bezpłatny kurs powstał w ramach projektu „Masowy, otwarty kurs polskiego języka migowego na poziomie podstawowym”.

Więcej informacji tutaj.

ABK

Skip to content