Nauka angielskiego online – zobacz, czego będziesz potrzebować

Jak rozpocząć naukę języka angielskiego i jakie pomoce będą nam potrzebne, aby uczyć się efektywnie, bez stresu i w komfortowych warunkach? Dziś przeczytacie właśnie o tym. Okazuje się, że zajęcia online są bardzo wygodne i często idealnie dopasowane do naszego planu zajęć i pracy, a domowe zacisze, skąd zazwyczaj łączymy się z naszym lektorem, sprzyja skupieniu uwagi. Dodatkowo daje nam ono komfort, którego zazwyczaj potrzebujemy, by lepiej przyswajać wiedzę. Oto mały poradnik, czego jeszcze potrzebujemy, by uczyć się angielskiego przez internet.

Nauka angielskiego online ‒ jak zacząć?

Decydując się na lekcje online, musimy wybrać szkołę, która będzie mogła zapewnić nam odpowiedni poziom nauczania i szybko pozwoli osiągnąć oczekiwane przez nas wyniki. Warto szukać takiego kursu, który polega na nauce angielskiego online z lektorem. Dzięki temu możemy ćwiczyć gramatykę i rozmawiać z naszym nauczycielem po polsku, co jest szczególnie ważne dla początkujących. W niektórych przypadkach lekcje może też prowadzić native speaker, co bardzo cenią sobie osoby, które chcą nauczyć się biegle mówić po angielsku, poznać mowę potoczną, a także przyswoić sobie właściwy akcent. Jedną z często polecanych szkół online jest na przykład Tutlo. Nauka online w tej szkole to swoboda uczenia się, to z zajęcia angielskiego online dla dorosłych i dla dzieci. To także kursy przygotowujące do egzaminów i certyfikatów językowych.

Nauka przez internet ‒ jakie pomoce są nam potrzebne

Kursy angielskiego, szczególnie te internetowe, nie wymagają od nas zbyt wielu dodatkowych pomocy, jednakże warto przygotować się do zajęć, by podczas lekcji nie odchodzić od ekranu w poszukiwaniu długopisów czy też kartki. Zacznijmy więc od początku ‒ co będzie nam potrzebne do zajęć online?

Komputer, tablet lub telefon z kamerą i mikrofonem ‒ czyli urządzenie, za którego pośrednictwem będziemy kontaktować się z naszym lektorem. Warto pokusić się o słuchawki, by lepiej słyszeć naszego rozmówcę i odciąć się od otaczających nas dźwięków. W przypadku telefonu lub tabletu zalecane jest pobranie aplikacji do nauki, którą przygotowała szkoła. Dzięki temu łatwiej będziemy mogli skorzystać z zajęć w pełni.

Dostęp do internetu ‒ w tym przypadku warto przypomnieć, że korzystanie z zajęć online będzie zużywało transfer danych. Możemy łączyć się ze szkołą za pomocą internetu stacjonarnego, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by użyć sieci komórkowej. Do zajęć nie potrzebujemy bardzo szybkiego łącza, takie o prędkości 10Mb/s powinno w zupełności wystarczyć. Dzięki temu możemy uczyć się, na przykład siedząc w ogrodzie lub na balkonie.

Zeszyt lub kartki i długopis ‒ od dawna wiadomo, że jak coś zapiszemy, to lepiej to zapamiętamy. Dlatego też podczas zajęć dużo notujmy. Wolne myśli, zdania przekazane nam przez naszego nauczyciela, zadania i ćwiczenia ‒ to wszystko powinno zostać utrwalone na papierze. Do notatek zawsze możemy wrócić.

Aplikacja do nauki gramatyki języka angielskiego lub aplikacja do fiszek ‒ nie jest to może obowiązek, ale tego typu aplikacja bardzo przydaje się do powtórek i ćwiczenia języka między lekcjami. Dzięki temu rozwiązaniu możemy w każdej chwili sięgnąć do kieszeni i przeklikać się przez kilka zadań lub poznać wiele nowych słówek. To sprawdzony sposób na dodatkowe ćwiczenia.

Podręcznik do gramatyki języka angielskiego ‒ niekiedy nasz lektor zasugeruje książkę, a czasem po prostu powie, że warto by było, abyśmy znaleźli podręcznik, z zadaniami i ćwiczeniami gramatycznymi, które możemy robić po każdym bloku lekcyjnym.

To wszystkie podstawowe pomoce, które są wymagane do nas, byśmy mogli z sukcesem uczyć się języka angielskiego online. Powodzenia.

Skip to content