Wiosenna aura sprzyja odpoczynkowi na łonie natury. Wiele osób bardzo chętnie przebywa w swoich ogrodach zajmując się przygotowaniem działki do sezonu letniego.

Podczas porządków nie wolno zapominać, że złodzieje również odwiedzają nas na ogrodach działkowych. Złodziej tak naprawdę wykorzysta każdą okazję, aby zabrać rzecz pozostawioną bez opieki przez pochłoniętych pracą działkowiczów i wzbogacić się ich kosztem. O takiej sytuacji mówi podkomisarz Sabina Chyra-Giereś, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie:

– W ubiegłą środę policjanci z komisariatu II otrzymali zgłoszenie o 2 kradzieżach, do których doszło na terenie rodzinnych ogrodów działkowych. Łupem złodziei padły portfele z pieniędzmi, telefon i dokumenty. W jednym przypadku wartościowe przedmioty zostały pozostawione przez właściciela w niezamkniętej altanie, drugi pozostawił je na tarasie przed domkiem. Złodziej wykorzystał fakt, że osoby pokrzywdzone zajęte były wykonywaniem prac na swoich działkach.

Co należy zrobić, aby nie paść łupem złodzieja robiąc porządki na działce?

– Apelujemy do działkowców by nie zabierali na działkę wartościowych przedmiotów lub dużych sum pieniędzy. Nie zostawiali przedmiotów wartościowych w altance lub w samochodzie bez nadzoru. Trzymali przy sobie cenne przedmioty takie jak telefony, torebki, albo pozostawiali je w zamkniętej altanie. Apelujemy by wychodząc nawet na chwilę zawsze zamykali altankę, pomieszczenia gospodarcze lub szopkę, w której przechowują narzędzia. I zwracali uwagę na osoby obce, które chodzą bez celu po ogrodach działkowych. – dodaje.

Jeżeli dojdzie do włamania czy kradzieży należy wezwać policję dzwoniąc na numer 997 lub 112. Do czasu przyjazdu nie dotykać niczego, by nie dopuścić do zatarcia śladów pozostawionych przez przestępcę.

KKO

Skip to content