Nie kupuj! Adoptuj! – dzień otwarty w schronisku dla zwierząt

Częstochowskie Schronisko dla bezdomnych zwierząt zaprosiło w niedzielę 2 października wszystkich, którym nieobojętny jest los bezdomnych zwierząt na Dzień Otwarty. To kolejna inicjatywa Schroniska, która ma zachęcić do adopcji psów i kotów.

Od rana w Schronisku widać było wielu częstochowian, którzy całymi rodzinami przyjechali na Dni Otwarte. – Bardzo cieszymy się z każdego odwiedzającego – mówiła Marta Pasieka, Inspektor ds. Promocji i Administracji Schroniska:
– Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni, że po takim okresie zamknięcia, jaki nam zafundowała pandemia, naprawdę sporo osób zgłosiło się. Lista osób chcących wziąć udział w spacerach jest zamknięta już od zeszłego tygodnia. Przychodzą osoby, które chcą wyjść na spacer, przychodzą osoby, które chcą poznać naszych podopiecznych, i to nas bardzo cieszy.
Na odwiedzających schronisko czekały różnego rodzaju atrakcje – od zabaw ze zwierzakami, po warsztaty plastyczne i porady specjalistów weterynarzy.
Schronisko stale boryka się z wieloma problemami. Sytuacji nie poprawia obecny stan gospodarki i stale rosnące ceny. Z czym jest obecnie największy problem wyjaśnia Marta Pasieka:
– Tak naprawdę w schronisku brakuje bardzo wielu rzeczy. Jesteśmy naprawdę w ciężkiej sytuacji, która spowodowana jest tym co się dzieje na świecie, inflacją. Brakuje nam karmy dobrej jakości. Namawiamy chętnych, żeby przynosili nam mniej karmy, ale żeby była ona dobra jakościowo. Brakuje też innych rzeczy, ale przydaje nam się każde wsparcie np. wolontariat.
Obecnie w częstochowskim Schronisku dla bezdomnych zwierząt oczekuje na adopcję ok. 150 psów w różnym wieku oraz ok. 80 kotów. Szczegółowe informacje dotyczące zasad adopcji zwierząt znaleźć można na stronach internetowych placówki, a także bezpośrednio u pracowników schroniska w jego siedzibie przy ul. Gilowej.

Galeria: Dzień otwarty w schronisku dla zwierząt, 02.10.2022 r., fot. Zbyszek Derda/Radio Fiat

Dzień otwarty w schronisku dla zwierząt, 02.10.2022 r., fot. Zbyszek Derda/Radio Fiat

Skip to content