Sierpień to w Kościele od lat miesiąc, w którym zachęca się wiernych do wstrzemięźliwości od alkoholu. 

Sierpień jako miesiąc trzeźwości wziął się stąd, że jest to miesiąc żniw. Przed laty biskupi polscy apelowali, żeby w tym czasie szczególnie zachować trzeźwość z racji wielu wypadków, które zdarzały się przy żniwach. Ten apel jest ponawiany co roku – mówi ks. Mariusz Bakalarz, rzecznik archidiecezji częstochowskiej.

Ponadto w tym roku Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych apeluje do katolików o udział w akcji “100 dni abstynencji na stulecie niepodległości”.

Jedną z inicjatyw w Kościele przeciwdziałającym alkoholizmowi jest Krucjata Wyzwolenia Człowieka. Jest to jest maryjny ruch, który stoi zdecydowanie na stanowisku całkowitej abstynencji od alkoholu. W Krucjacie nie chodzi o zwalczanie alkoholu jako takiego, ale o zwalczanie zwyczaju jego picia. Więcej informacji o Krucjacie Wyzwolenia Człowieka na stronie internetowej www.kwc.oaza.pl

Zdjęcie: www.episkopat.pl

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content